نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس از بررسی و راستی آزمایی چند هزار برگ صورت مالی و اسناد و مدارک دو باشگاه بزرگ ایران در مجلس خبر داد.

جمشید جعفرپور با اشاره به برگزاری نشست‎‌های مقدماتی اعضای کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه استقلال و پرسپولیس، عنوان کرد: در حال حاضر مدارک لازم برای انجام تحقیق و تفحص از دو باشگاه درخواست شده و مدارک لازم و صورت‌های مالی را از دو باشگاه دریافت کردیم. تیم‌های کارشناسی مشغول بررسی مدارک واصله به هیأت تحقیق و تفحص هستند.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین امور کارشناسی تحقیق و تفحص از سرخابی‌ها آغاز شده و نشست بعدی به گزارش کار کارشناسی کارشناسان هیأت تحقیق و تفحص اختصاص خواهد داشت.

جعفرپور ادامه داد: میزان مصارف و هزینه‌های شرکت‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ۱۰ سال اخیر علی الخصوص تیم‌های تحت پوشش و محل هزینه کرد آن، میزان جریمه‌های ملی و بین‌المللی، سازوکار نظارتی و راهبری، تغییرات سازمانی و انتصابات ستادی شرکت‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ۱۰ سال اخیر از محورهای این طرح تحقیق و تفحص است که تمرکز اصلی هیأت بر این مسائل است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدارک اسناد مورد بررسی که عمدتا اسناد و صورت‌های مالی دو باشگاه است، چند هزار برگ است که همه این موارد توسط کارشناسان هیأت مورد راستی آزمایی قرار خواهد گرفت.

نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان که با خانه ملت صحبت کرده است، در پایان گفت: آیین نامه داخلی مجلس فرصت ۶ ماهه‌ای برای ارائه گزارش هیأت به کمیسیون و صحن علنی تعیین کرده است که در صورت وجود تخلفات در این پرونده طرح با رأی صحن علنی به قوه قضاییه ارجاع می‌شود.

بیشتر بخوانید:  استقلال بالاتر از پرسپولیس و تراکتورسازی/ آبی‌ها بهترین تیم سال

  • منبع خبر : مهر