صافی - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تیمی از سازمان هواپیمایی کشور برای رایزنی در خصوص کاهش قیمت بلیت هواپیما به عراق سفر می‌کند.

محمدرضا رضایی کوچی در گفتگو با مهر در خصوص نرخ بلیت هواپیما برای سفر اربعین گفت: شرکت های مسافربری نرخ دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را برای پروازهای اربعین مطرح کردند که این نرخ مورد تأیید کمیسیون عمران نیست.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون عمران نرخ یک میلیون و ۶۰۰ تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را برای نرخ بلیت هواپیما منطقی می داند.

رضایی کوچی با بیان اینکه تاکنون دولت عراق همکاری لازم را انجام نداده است، تأکید کرد: فرودگاه نجف هزینه هایی را برای ایرلاین های داخلی ایرانی نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش داده است. از سوی دیگر قرار بود که دولت به شرکت های هوایی ارز بدهد که متأسفانه این کار را انجام نداده است و شرکت های هواپیمایی ارز آن را آزاد از بازار تهیه می کند که همین امر موجب افزایش قیمت بلیت هواپیما شده است.

نماینده مردم جهرم گفت: تا الان هیچگونه تسهیلاتی برای حمل و نقل هوایی زائران اربعین در نظر گرفته نشده و رایزنی با کشور عراق در این خصوص انجام نشده است.

وی افزود: قرار است هفته آینده تیمی از سازمان هواپیمایی کشوری به عراق سفر کند و با مسئولان فرودگاه نجف و حمل و نقل هوایی عراق گفتگو کند تا قیمت ها را کاهش دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا امروز دولت ارز مناسبی در اختیار شرکت ها قرار نداده است و دولت عراق همکاری های لازم را انجام نمی دهد. قرار است تا دو روز آینده، کمیسیون عمران با رئیس کل بانک مرکزی نشست مشترکی داشته باشیم تا کمک کنیم ارز مناسب در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار گیرند تا قیمت بلیت هواپیما کاهش یابد.

رضایی کوچی اظهار داشت: در مورد بحث اتوبوس های زائران اربعین قرار بود نرخ بلیت اتوبوس ها افزایش نیابد به شرط اینکه دولت لاستیک مورد نیاز حمل و نقل درون شهری و برون شهری را تأمین کند.

نماینده مردم جهرم گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که تاکنون ۵ هزار حلقه لاستیک تحویل سازمان راهداری شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: سازمان راهداری این موضوع را تکذیب می کند و اعلام کرده است تاکنون لاستیکی به این سازمان تحویل داده نشده است. قرار است روز شنبه نیز موضوع تأمین لاستیک اتوبوس ها از سوی وزارت راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گیرد؛ در صورتی که وزارت صنعت به قول خود مبنی بر تأمین ۱۰ هزار قطعه لاستیک عمل کند، انشاءالله نرخ بلیت اتوبوس ها افزایش نخواهد یافت.

وی افزود: مقرر شده است قیمت بلیت قطار نیز برای سفر اربعین افزایش نیابد.