دو مجتمع بزرگ طراحی و تولید انبوه باتری های صنعتی و خودروئی پیشرفته نسل جدید و ۱۱ محصول جدید ذخیره سازی های پیشرفته نظامی با حضور وزیر دفاع، افتتاح و به بهره برداری رسید.

دو مجتمع بزرگ طراحی و تولید انبوه باتری های صنعتی و خودروئی پیشرفته نسل جدید و ۱۱ محصول جدید ذخیره سازی های پیشرفته نظامی با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سازمان توسعه و منابع انرژی وزارت دفاع افتتاح و به بهره برداری رسید.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و درود به روان پاک شهدای حادثه تروریستی اخیر و با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نام «حمایت از کالای ایرانی» گفت: افتتاح خطوط تولید باتریهای نسل جدید پیشرفته صنعتی و نظامی مصداق بارزی از تحقق جهادی اقتصاد مقاومتی در رفع وابستگی به خارج از کشور و تکیه بر توان داخلی توسط فرزندان متعهد و متخصص صنعت دفاعی در مجموعه وزارت دفاع است.

در این مراسم امیر سرتیپ حاتمی دو مجتمع طراحی و خطوط انبوه باتری های صنعتی پیشرفته نسل جدید را افتتاح و از ۱۱ محصول ذخیره ساز پیشرفته نظامی رونمایی کرد.
وی ضمن بازدید از کلیه خطوط و تجهیزات در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع توان علمی و عملی کارشناسان این مجموعه را در رفع گلوگاه‌های علمی و فناورانه و مدیریت انقلابی ستود و مثبت ارزیابی کرد.

طرح صنعتی امام رضا (ع) در همین راستا به منظور خودکفایی و تأمین نیاز کشور به باتری‌های پیشرفته خودرویی و دستیابی به بازارهای صادراتی، طی ۲۴۰۰ سرفصل اصلی در مدت ۱۶ ماه در مساحت ۴۲۰۰۰ متر مربع اجراء و زمینه اشتغال مستقیم برای صدها نفر را فراهم کرده است.

طرح بشارت نیز جهت تولید باتری های صنعتی با مصارف حوزه های تکنولوژی و صنعتی در زیربنای ۶هزار متر مربع و استفاده از آخرین فناوری های داخلی و بومی در مدت ۹ماه زمینه اشتغال صدها نفر و خودکفائی در تولید باتری های سایز کوچک را فراهم کرده است.

در این مجتمع ضمن دستیابی به فن آوری‌های برتر در زمینه ساخت نسل جدید باتری، عملا توان تولید سالیانه بیش از ۶ میلیون دستگاه انواع باتری های خودرویی و ۱ میلیون دستگاه انواع باتری‌های سیلد کوچک ویژه مصارف نظامی، سیستم‌های مخابراتی و اطلاعاتی ، حمل و نقل نظامی و UPS فراهم شده است.

طراحی، تولید و عرضه بالغ بر ۲۲ نوع محصول جدید، کاهش مصرف انرژی، افزایش بهره وری مواد اولیه،‌ برخورداری از پیشرفته ترین دانش فنی (پانچ) و حداکثر استفاده از ساخت داخل، شامل ۱۹۰ دستگاه و تجهیز اصلی برای نخستین بار در کشور از دیگر ویژگی های این مجتمع طراحی است.

بکارگیری نیروهای دانش بنیان ، محققین دانشگاهی و بهره گیری از متخصصان داخلی صنعت کشور از بارزترین مصادیق اجرای طرح تحول و توسعه صنعت باتری کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع بوده است.

  • منبع خبر : تسنیم