صدای رسای ملت

سهم ۳۰ درصدی زنان در پست های مدیریتی محقق شود

0

معصومه ابتکار عصر امروزدر جلسه شورای اداری لرستان با اشاره به مصوبه انتصاب ۳۰ درصد بانوان در پست های مدیریتی اظهار داشت: کارنامه استان‌ها رصد شده و در حالیکه ۴۰ درصد بدنه دستگاه‌های دولتی زنان هستند لذا باید این انتصاب ۳۰ درصدی محقق شود.

وی افزود: بانوان توانمندی‌هایی در مدیریت و تصمیم گیری دارند که می‌توانند با عملکرد مثبت چهره دولت را بهبود بخشیده و سطح کیفی خدمات را ارتقا دهند.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد: سخنرانی تاثیرگذار رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل حاکی از مواضع منطقی، حقوقی و دقیق جمهوری اسلامی بود و با شرایطی که خروج آمریکا از برجام وضعیت غیرعادلانه و ظالمانه‌ای در ابعاد متفاوت ایجاد کرده بود و به یاس و ناامیدی در جامعه دامن می‌زد، انسجام دولت برای تحقق اهداف و اثرگذاری در زندگی مطلوب مردم نتیجه بخش شد.

وی بیان کرد: دولت با توان، امید، اقتدار، برنامه، نگاه علمی و مشارکت جویانه و با بازکردن فضای سیاسی و اجتماعی در مقابله با این شرایط تلاش می‌کند تا فضا را از هر جهت به سمت سلامت و نشاط هدایت کند.

ابتکار با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهمی که دولت تدبیر و امید دنبال می‌کند عدالت اجتماعی، زنان و خانواده است گفت: این مورد از مولفه‌‌های مهم هر جامعه محسوب می‌شود و اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: ملاک‌های کارآمدی و حکمرانی مطلوب، شاخص‌های عدالت اجتماعی، جنسیتی، توجه به جایگاه زنان و مردان در سطح مدیریت و تصمیم گیری و ارائه خدمات عدالت محور است که این شاخص‌ها از مبانی انقلاب شکوهمند اسلامی بشمار می‌روند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه، تاکیدات مقام معظم رهبری و ابلاغ‌های اختصاصی دکتر روحانی در موضوع زنان و مرتبط با عدالت اجتماعی در دستور کار است، خاطرنشان کرد: فعالان در هر قسمت از کابینه دولت در ارتباط با تحقق عدالت جنسیتی ماموریت‌هایی دارند.

وی اظهار داشت: ضعف‌هایی در ورزش آموزش ابتدایی وجود دارد و در این راستا از ابتدای تابستان امسال آموزش ۷۶ هزار معلم ابتدایی برای ساعات مورد نیاز دختران در کلاس‌های اول تا سوم انجام شد و از سال تحصیلی جدید برنامه تربیت بدنی برای سه سطح اول ابتدایی دختران اجرایی می‌شود.

ابتکار افزود: سند ارتقا وضعیت زنان لرستان در حال تدوین است و باید این سند با همکاری دستگاه‌ها تدوین نهایی شود و سازمان برنامه ریزی و بودجه استان اعتبار مورد نیاز آن را اختصاص دهد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.