پویایی نظام با نقدهای سازنده ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

پویایی نظام با نقدهای سازنده

صافی - «انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده و با اراده، همواره دارای انعطاف و آماده‌ی تصحیح خطاهای خویش است و به نقدها حسّاسیّت مثبت نشان می دهد» بخشی از پیامی بود که رهبر معظم انقلاب در بیانیه‌ای مهم و راهبردی به آن اشاره کردند.

آرشیو تحلیل سیاسی | پایگاه خبری صافی - مرجع بروزترین اخبار ایران و جهان
اروپا و اهمیت ساز و کار ویژه مالی ۰۷ بهمن ۱۳۹۷

اروپا و اهمیت ساز و کار ویژه مالی

صافی - وعده اجرای «ساز و کار ویژه مالی» (SPV) از سوی اتحادیه اروپا پس از چهار ماه تاخیر، اینک در آستانه عملیاتی شدن قرار دارد؛ گامی بلند در اجرای توافق هسته ای که همزمان منافع متقابل تهران و بروکسل را مد نظر دارد و راه کارشکنی های کاخ سفید را می بندد.

روحانی ۶ سال مردم را با برجام سر کار گذاشت ۰۶ بهمن ۱۳۹۷
ابوترابی:

روحانی ۶ سال مردم را با برجام سر کار گذاشت

صافی -ابوترابی با بیان اینکه ما در کنوانسیون‌های بین المللی و لوایح این چنینی نباید راه را به اشتباه برویم، گفت:‌کما اینکه آقای روحانی شش سال مردم را با برجام سر کار گذاشت و راه و آدرس اشتباه به مردم داد، پس از برجام هم یک سرخوردگی و ناامیدی بر مردم مستولی شد، باز آقای روحانی دوباره همان مسیر را طی می‌کند و آدرس غلط به مردم می‌دهد.

در برابر FATF مقاومت کنیم ۰۶ بهمن ۱۳۹۷
اصولگرایان مجلس:

در برابر FATF مقاومت کنیم

صافی -فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای تأکید کرد که در صورت مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های FATF اقتصاد کشور شکوفا خواهد شد.

جمعیت فدائیان اسلام از آغاز تا انتها ۲۸ دی ۱۳۹۷

جمعیت فدائیان اسلام از آغاز تا انتها

صافی - جمعیت فدائیان اسلام تشکیلات اسلام گرای شیعهٔ زیرزمینی در ایران بود که در دههٔ ۱۳۲۰ خورشیدی, به رهبری طلبهٔ جوانی به نام مجتبی نواب صفوی با هدف برقراری حکومت اسلامی تشکیل شد.

معمای استانی شدن انتخابات مجلس ۲۰ ساله شد ۲۶ دی ۱۳۹۷

معمای استانی شدن انتخابات مجلس ۲۰ ساله شد

صافی - نماینده پیشین مجلس گفت: «خطری که انتخابات استانی را تهدید می‌کند، این است که رای خرید و فروش شود و زد و بند‌های سیاسی و اقتصادی صورت بگیرد و افرادی که قدرت سیاسی و اقتصادی دارند، وارد لیست‌ها شوند.

دشمن به فکر ایجاد فتنه ۹۸ است ۲۵ دی ۱۳۹۷
علم‌الهدی:

دشمن به فکر ایجاد فتنه ۹۸ است

صافی -امام جمعه مشهد گفت: تلاش دشمن در دهه چهارم انقلاب ایجاد فتنه جدید برای سال ۹۸ است.

سیستم مدیریتی کشور در گِل مانده است! ۲۳ دی ۱۳۹۷
رضایی

سیستم مدیریتی کشور در گِل مانده است!

صافی -دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: الان سیستم اداری و مدیریتی کشور در گل مانده است و در بمباران اقتصادی دشمن، دچار به هم ریختگی شده است. نمی‌شود دست روی دست گذاشت و تسلیم شد. دشمن می‌خواهد انتقام این چهل سال را از مردم انقلابی ما بگیرد. انقلابیون باید راه را باز کنند.

شکل گیری شورای انقلاب اسلامی ۲۳ دی ۱۳۹۷

شکل گیری شورای انقلاب اسلامی

صافی - شورای انقلاب در ۲۲ دی ماه ۱۳۵۷ به فرمان امام و برای تسریع انتقال دولت از حکومت پهلوی به دولت جدید شکل گرفت در جریانات انقلاب ۵۷ بعد از خارج شدن شاه از ایران و اعطای نخست وزیری به شاپور بختیار, امام خمینی طی بیانه ای صریح اعلام می کند حکومتی با نخست وزیری بختیار دولتی غیر شرعی است.

دولت با برجام انتظارات بی‌ خودی برای مردم ایجاد کرد ۱۴ دی ۱۳۹۷
غفوری فرد:

دولت با برجام انتظارات بی‌ خودی برای مردم ایجاد کرد

صافی - عضو هیات بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نباید کل سرنوشت کشور را به برجام گره می زدیم؛ این میزان انتظارات بیخودی برای مردم ایجاد کرد که برجام ابر است و می‌بارد و همه جا خرم می‌شود.

روحانی با مجلس به مشکل خورده است؟ ۰۷ دی ۱۳۹۷

روحانی با مجلس به مشکل خورده است؟

صافی - حواشی جلسه علنی دوشنبه آنقدر بود که بودجه و عدد و رقم هایش چندان به چشم نیامد. برخورد نمایندگان مجلس با حسن روحانی و سر و صدایی که همزمان با سخنرانی اش به راه انداختند؛ یک بار دیگر نشان داد که تعامل با مجلس دهم آنچنان که آقای رئیس جمهور انتظار داشت، پیش نرفته است.

۳۰ آذر ۱۳۹۷

واکنش کدخدایی نسبت به رفتار برخی نمایندگان مجلس

صافی - عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به رفتارهای برخی از نمایندگان مجلس طی مطلبی در فضای مجازی نوشت: در پی رفتار برخی نمایندگان این سوال مطرح شد که چرا شورای نگهبان اقدامی انجام نمی دهد و یا اینکه چرا در بررسی صلاحیت ها به گونه ای عمل نکرده که این نتایج به بار نیاید.

۳۰ آذر ۱۳۹۷
زارعی:

اظهارات اخیر ترامپ اعتراف به شکست آمریکا در منطقه است

صافی - یک کارشناس مسائل منطقه گفت: عربستان بر قطعنامه های شورای امنیت برای مشروعیت بخشیدن به بحران یمن تکیه کرده بود اما امروز دیگر در مواجه با یمن هیچ برگ مشروعی در اختیار ندارد.