آموزش و پرورش اردبیل: تنبیه دانش آموز در دست بررسی است

اردبیل- ایرنا- دانش آموز دختر کلاس چهارم ابتدایی روستای« نوری بلاغی» مشگین شهر می گوید توسط معلم خود تنبیه بدنی شده ولی روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام می کند تا این لحظه تنبیه بدنی محرز نشده و موضوع در دست بررسی است. 'آیناز حاتمییان ' که پیشانی و یکی از چشمانش بشدت […]

اردبیل- ایرنا- دانش آموز دختر کلاس چهارم ابتدایی روستای« نوری بلاغی» مشگین شهر می گوید توسط معلم خود تنبیه بدنی شده ولی روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام می کند تا این لحظه تنبیه بدنی محرز نشده و موضوع در دست بررسی است.

'آیناز حاتمییان ' که پیشانی و یکی از چشمانش بشدت متورم شده است، در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: معلم مرا مامور یاد دادن درس به همکلاسی ها کرده بود و چون آنها نتوانستند پاسخ صحیح به سئولات درسی دهند عصبانی شده و گردنم را گرفت و مرا به دیوار کوبید.
پدر این دانش آموز هم به خبرنگار ایرنا گفت: آیناز پس از انجام سی تی اسکن و تشخیص پزشکان مبنی بر شکستگی جمجمه در مشگین شهر به بیمارستان فاطمی اردبیل اعزام شد.
وی افزود: پس از یک هفته بستری و درمان توسط پزشکان حال آیناز رو به بهبودی است.
طاهر رسولی دادستان عمومی وانقلاب مشگین شهر نیز گفت: با شکایت والدین دانش آموز آسیب دیده پرونده ای در دادگستری تشکیل شده و پرونده در دست پیگیری است.
در این حال اسکندری رییس روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هر گونه تنبیه بدنی دانش آموز ممنوع بوده و در این مورد خاص نیز اگر موضوع به اثبات برسد با آموزگار متخلف برخورد خواهد شد.
وی بیان کرد: هنوز موضوع به اثبات نرسیده و ما منتظر اعلام نظر ارگان های رسمی دراین باره هستیم ضمن اینکه رییس آموزش و پرورش بخش ارشق موضوع را با تمام جوانب در دست بررسی دارد.
به گفته وی ، اینکه حتما در مدرسه و کلاس درس تنبیه بدنی صورت گرفته و اینکه آسیب وارد شده به این دانش آموز مربوط به ضرب و شتم و آن هم توسط معلم می باشد هنوز به اثبات نرسیده و باید منتظر گزارش ها بود.
او با اشاره به تشکیل پرونده در دادستانی مشگین شهر گفت: پرونده تشکیل شده ولی هنوز حکمی صادر نشده است.
بخش ارشق که روستای نوری بلاغی در آن واقع است از توابع مشگین شهر بوده و آموزش و پرورش آن مستقل می باشد.
مشگین شهر در ۹۵ کیلومتری شمال اردبیل واقع است.
۳۰۰۶/۶۰۱۶/۷۱۱۷
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله