احتمال سقوط ارز پس از انتخابات چقدر است؟

صافی نیوز / سرنوشت قیمت دلار بعد از انتخابات امریکا، حالا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اقتصادی مردم ایران است. دلار که پیش از این تا بهای ۳۲ هزار تومان جهش کرده و قدرت خرید بسیاری از خانواده‌ها را کاهش داده، این روزها در بلاتکلیفی کلیددار آینده کاخ سفید است.

به گزارش صافی به نقل از تجارت نیوز، در این فضای تردید و نااطمینانی عده‌ای از مردم به سرنوشت بورس و ریزش سنگین شاخص اشاره می‌کنند و دلارهایشان را به بازار برده و می‌فروشند و در مقابل عده‌ای دیگر به روند بازار ارز در سال‌های گذشته استناد کرده و می‌گویند که هرگز سقوط آزاد دلار را به یاد نمی‌آورند.

از آن سمت پیش‌بینی برنده انتخابات امریکا پیچیده شده است. در حالی که نظرسنجی‌ها جو بایدن را با اختلاف زیاد برنده انتخابات آینده امریکا می‌دانند، شرط‌بندی‌ها دونالد ترامپ را پیروز میدان معرفی می‌کنند.
ماجرا آنجا پیچیده‌تر می شود که دونالد ترامپ یکبار دیگر برخلاف نتایج نظرسنجی، برنده از آب درآمد و حالا معلوم نیست که دو قطبی محبوبیت و تنفر از ترامپ در امریکا، نتیجه را به کدام سمت و سو ببرد؟

در ایران اما مردم چشم به راه یک شوک بزرگ در بازار ارز هستند. شوکی که می‌تواند قیمت دلار را به نرخی باورنکردنی و ترسناک برساند و یا اینکه آن را دستخوش یک ریزش سنگین و سقوط آزاد کند. کارشناسان بازار ارز در پاسخ به این پرسش مواضع متفاوتی دارند.

انتهای خبر/