اخبار ضد و نقیض از معرفی وزیر پیشنهادی کار به مجلس

صافی نیوز / در حالیکه خبرگزاری فارس از معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی دولت به مجلس خبر داد، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت که هیچ نامه ای از سمت دولت برای معرفی وزیر کار به مجلس ارسال نشده است.

به گزارش صافی، خبرگزاری فارس در خبری اعلام کرد: محمدهادی زاهدی‌وفا به‌عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی دولت به مجلس معرفی شد.
در پی این خبر، علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به خبرهای منتشر شده درباره معرفی وزیر پیشنهادی کار به مجلس از سمت دولت، اظهار داشت: هیچ نامه ای از سمت دولت برای معرفی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس ارسال نشده است و همچنین این نامه باید در روزهای صحن علنی به مجلس ارسال شود.

وی افزود: این گمانه زنی هایی که برخی رسانه ها از آن خبر می دهند نادرست است زیرا تاکنون هیچ نامه ای از سمت دولت به مجلس ارسال نشده است.

با این حال کسب اطلاع خبرنگار تسنیم حاکی است که «محمدهادی زاهدی‌وفا» به عنوان وزیر پیشنهادی کار توسط دولت انتخاب شده است. با این حال به دلیل ورود مجلس به تعطیلات، اعلام وصول این معرفی پس از پایان تعطیلات و شروع به کار مجدد مجلس انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ پیش از این حجت الله عبدالملکی به عنوان وزیر کار فعالیت داشت که با پذیرش استعفای وی از سوی رئیس جمهور، محمدهادی زاهدی‌وفا به سمت سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد. زاهدی وفا نیز از خرداد ماه تا کنون تصدی وزارت کار را به عنوان سرپرست برعهده داشته است.

شنیده های تسنیم حاکی از این است که به دلیل تقارن تعطیلات تابستانی نمایندگان با معرفی وزیر کار، دولت با مجلس توافق کرده است که این موضوع تا اتمام تعطیلات مجلس مسکوت بماند و در اولین جلسه علنی مجلس دولت نامه معرفی وزیر پیشنهادی کار را به مجلس ارسال کند.

انتهای پیام/