صافی نیوز

صافی نیوز / معاون عملیات و نظارت فرابورس ایران با اظهار تأسف بابت مشکل پدید آمده در معاملات روز جاری گفت: شایعات مطرح شده اساساً فاقد موضوعیت و اعتبار است و فرابورس ایران با توجه به فنی بودن مشکل در راستای حذف سفارش‌ها و معاملات هیچ اقدامی نکرده است.
فرابورس

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، سروش حق‌وردی معاون عملیات و نظارت فرابورس درباره شرایط روز جاری در روند معاملات فرابورس اظهار کرد: امروز یکشنبه ششم فروردین‌ماه سامانه معاملات فرابورس دچار اختلال شد که موضوع توسط شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به عنوان شرکت پشتیبان سامانه معاملات مورد پیگیری قرار گرفت.

این مقام مسئول در فرابورس با اشاره به شفاف‌سازی شرکت مدیریت فناوری در خصوص اقدامات انجام شده برای رفع مشکل فنی هسته معاملات، افزود: طبق اعلام این شرکت به منظور رفع مشکل سامانه معاملات و بازگشت سیستم به حالت پایدار، ضروری بود برخی سفارش‌هایی که فرآیند مذکور را دچار مشکل می‌کند، بدون لحاظ نماد، قیمت، حجم، جهت معامله (خرید یا فروش) و مشتری از سامانه حذف شود.

وی با تأکید بر اینکه حذف این سفارش‌ها توسط شرکت مدیریت فناوری بورس تهران صورت گرفت، گفت: فرابورس ایران با توجه به فنی بودن مشکل و نیز داشتن نقش خدمت‌گیرنده در زمینه سامانه معاملات، هیچ‌گونه اقدامی در راستای حذف سفارش‌ها و معاملات نکرده است.

وی ضمن اظهارتأسف بابت مشکل پدید آمده، تصریح کرد: در رابطه با بروز اختلال فنی، تمامی اقدامات و اتفاقات مستند شده و پس از رفع چالش، مجدداً در راستای پیشگیری از تکرار، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در پایان یادآور شد: بر اساس موارد مطرح شده در بالا، شایعه‌هایی مبنی بر بروز اقدامات تبعیض‌آمیز توسط فرابورس ایران اساساً فاقد موضوعیت و اعتبار است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *