صافی - رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارشی درباره ریشه‌های حادثه تروریستی اهواز و اقدامات صورت گرفته را به اعضای مجمع ارائه کرد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز شنبه با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد.

آیت‌الله موحدی کرمانیدر ابتدای جلسه امروز ضمن اعلام محکومیت حادثه تروریستی اهواز شهادت جمعی از هم وطنان در این حادثه را تسلیت گفت و این اقدام را ناشی از عصبانیت و نا امیدی دشمن از ملت قهرمان ایران اسلامی دانست.

وی با تأکید بر اینکه شهادت آرمان بزرگ پیروان اباعبدالله الحسین (ع) افزود: هرچند این گونه حرکات خُبث آلود و مزدورانه‌ی دشمن، وحدت ملت را تحکیم می‌کند، اما دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی می‌بایست با جدیت نسبت به شناسایی و برخورد پشیمان کننده با دنباله‌ها و حامیان تروریست‌ها اقدام کنند.

وی همچنین ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان را زمینه‌ای مناسب برای تذکر و مخاطبه جدی همه مسئولان نسبت به پیام‌های قیام بزرگ امام حسین (ع) دانست و افزود: از پیام‌های مهم قیام عاشورا که در بیانات حضرت اباعبدالله نیز مورد تأکید قرار گرفته است، جاری شدن احکام الهی در جامعه و نیز حساسیت ویژه نسبت به بیت‌المال مسلمین و برخورد قاطع با مجرمین و دست اندازان به این منابع عمومی است که می‌بایست در نظام اسلامی، مورد توجه خاص متولیان و مسوولان قرار گیرد.

بر اساس این گزارش در جلسه امروز ادامه‌ مباحث مربوط به لایحه حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظر مجلس شورای اسلامی تایید شد.

همچنین سردار سرلشکر پاسدار محمدباقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گزارشی از بررسی‌های به عمل آمده در خصوص ریشه‌های حادثه تروریستی اهواز و اقدامات صورت گرفته را به اعضای مجمع ارائه کرد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران