صافی نیوز - نخست‌ وزیر ارمنستان طی سخنرانی در مجلس این کشور با توضیح در خصوص دیدار با رئیس جمهور ایران، به علاقه خود بر تداوم همکاری با تهران در حوزه‌های مختلف از جمله انرژی تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل صافی، نخست وزیر جمهوری ارمنستان چهارشنبه در مجلس این کشور به توضیح در زمینه دیدار روز گذشته خود با «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران در حاشیه برگزاری نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیا در «ایروان» پرداخت.

به نوشته وبگاه «نیوز آرمینیا» «نیکل پاشینیان»، نخست‌وزیر ارمنستان در سخنرانی در مجلس این کشور گفت که دیدار با رئیس جمهور ایران  ادامه منطقی گفت‌وگو‌های سیاسی بود که از سفر سال ۲۰۱۹  من به ایران آغاز شد.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر ارمنستان سه شنبه پس از برگزاری جلسه شورای عالی اقتصادی اوراسیا در «ایروان» پایتخت این کشور بر لزوم توسعه روابط ایران با کشورهای منطقه اوراسیا تاکید کرد.

پاشینیان با بیان لازم الاجرا شدن توافقنامه ایجاد منطقه آزاد تجاری اتحادیه اوراسیا و ایران و وجود بازارهای عظیم تجاری در ایران و کشورهای اوراسیا گفت، این توافقنامه فرصت‌های جدیدی را برای توسعه تجارت دو جانبه ایجاد می کند. (جزئیات بیشتر)

به نوشته نیوز آرمینیا، پاشینیان در سخنرانی در مجلس ارمنستان  گفت: «این نشست (دیدار با حسن روحانی) به طور کامل با در نظر گرفتن اوضاع پیرامون ایران و همچنین علاقه ما به گسترش همکاری‌ها در زمینه انرژی بود.»

 وی خاطرنشان کرد: «مباحثی نیز صورت گرفت تا به روند طبیعی توسعه روابط با کشورهای ثالث آسیب نرساند.»

نخست وزیر ارمنستان در سخنرانی خود از تلاش‌های ایروان و تهران در توسعه روابط و حل مشکلات موجود خبر داد.

رئیس جمهور ایران نیز پیش از سفر به ارمنستان با اشاره به اینکه از آبان امسال روابط تجاری منطقه آزاد ایران با این منطقه برقرار می‌شود، پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا را فرصت بسیار خوبی برای تجار و بازرگانان و بخش اقتصاد دولتی برای توسعه رابطه تجاری با این ۵ کشور برشمرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

  • منبع خبر : Fars News Agency