استاندار خراسان جنوبی انتخاب شد

صافی نیوز / رأی اعتماد هیات وزیران به استاندار منتخب خراسان جنوبی و اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق (ETF) مهم‌ترین مصوبات جلسه هیات وزیران در جلسه عصر امروز بود.

به گزارش صافی به نقل از فارس، هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، پیشنهاد وزارت کشور در مورد انتخاب آقای حمید ملانوری شمسی به عنوان استاندار خراسان جنوبی را بررسی و تصویب کرد.

رئیس جمهور ضمن تبریک به ملانوری گفت: استان خراسان جنوبی در کنار مزیت های نسبی مانند کشت محصولات ارزشمند نظیر زعفران و برخورداری از نعمت معادن، همجواری با کشورهای دوست و از همه مهم تر مردم نجیب، با فرهنگ و متدیّن، از مشکلاتی مثل خشکی و کم آبی رنج می برد که همه دستگاه های ذیربط بخصوص وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه موظفند در حل معضلات این استان همکاری و تلاش مضاعف کنند.
روحانی افزود: من به مردم شریف این خطّه محروم از کشور اطمینان می دهم که با حل معضل کم آبی و توسعه راه آهن و تقویت مبادلات مرزی با کشورهای همجوار، آینده خوبی در انتظار آنان است.
رئیس جمهور در ادامه، از استاندار منتخب خواست ضمن ابلاغ سلام به مردم خوب و خونگرم استان خراسان جنوبی، اعتدال و میانه روی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و دوستی و اخوّت را تحکیم و ترویج کند.
وی همچنین از استاندار خراسان جنوبی خواست از همه جریان های سیاسی، بخصوص جوانان، بانوان و اقوام در اداره استان بهره بگیرد.
در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی بررسی و به تصویب هیات وزیران رسید.

انتهای خبر/