امروز: شنبه، ۹ مهر ۱۴۰۱ ۲۲:۱۴

استانی‎ شدن انتخابات مجلس منجر به کاهش تخلفات انتخاباتی می‌شود‌

صافی – نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس به کاهش تخلفات انتخاباتی منجر می‌شود‌.

بیت‌الله عبداللهی پیش از ظهر امروز در نخستین همایش تجلیل از معلمان و دانش‌آموزان پژوهنده رتبه‌آور استانی و کشوری اهر که در سالن اجتماعات مدرسه دخترانه زهرا مردانی‌آذر برگزار شد با بیان اینکه توسعه هر کشوری بدون پژوهش و تحقیق اتفاق نمی‌افتد، اظهار داشت: هر کشوری می‌خواهد به توسعه و پیشرفت دست یابد در عرصه پژوهش و تحقیق بیشتر سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی افزود: اگر پیشینه نیروهای انسانی متخصص کشورهای توسعه‌یافته و پیشرفته از تمامی جوانب را بررسی کنیم از خود چیزی ندارند و نیروی انسانی متخصص سایر کشورها را جذب و از ظرفیت‌های آنان برای توسعه استفاده کرده‌اند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور در سال‌های اخیر ادامه داد: پژوهش‌گران و محققان از توانایی‌های خود برای برون‌رفت کشور از مشکلات اقتصادی نسخه و راهکار ارائه دهند در حالی که عدم بهره‌گیری از ظرفیت‌های پژوهش‌گران و محققان می‌تواند به تشدید مشکلات اقتصادی و معیشتی منجر شود.

عبداللهی اضافه کرد: اگر به نحوه برگزاری انتخابات‌ها در کشور توجه داشته باشیم می‌بینیم سرتاپا اشکال دارد و چون تا به حال از راهکارهای پژوهش‌گران استفاده‌نشده این اشکالات باقی‌مانده است، لذا وقتی کاندیدایی می‌گوید برای شرکت در انتخابات التزام عملی به‌نظام جمهوری اسلامی و دین اسلام دارم چطور می‌تواند با تزریق پول‌های کثیف به‌سلامت انتخابات خدشه وارد کند.

وی با ذکر اینکه آسیب‌ها و تخلفات انتخاباتی نقش به سزایی در کاهش کارآمدی مجلس شورای اسلامی دارد، گفت: با وجود اینکه دشمنان چشم به انتخابات ما می‌دوزند و از هر فرصت برای تخریب نظام جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند چرا با تزریق پول‌های کثیف بهانه دست دشمن دهیم؟ وقتی در انتخابات به‌جای نظارت پژوهش‌گران، پول نقش اصلی را بازی ایفاء کند نتیجه ناکارآمدی مجلس می‌شود.

نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای کشور در مجلس ابراز داشت: من معتقدم پژوهش‌گران و محققان ما آن‌قدری توانایی دارند و می‌توانند راهکاری سنجیده برای مشکلات کشور ارائه دهند ولی تاکنون نتوانسته‌اند خودی نشان دهند.

عبداللهی یادآور شد: مجلس شورای اسلامی به دنبال تصویب طرح استانی ـ شهرستانی شدن انتخابات مجلس است و با تصویب آن ضمن اینکه شهرهای کوچک بدون نماینده نخواهند بود بلکه سبب می‌شود تا نمایندگان شهرستان‌های کم‌جمعیت نقش مهمی در استان‌ها داشته باشند و از طرفی هم به کاهش تخلفات انتخاباتی منجر می‌شود.

وی از آماده‌سازی مقدمات راه‌اندازی پردیس دانشگاه فرهنگیان در شهرستان اهر خبر داد و گفت: راه‌اندازی پردیس دانشگاه فرهنگیان در شهرستان اهر می‌تواند جایگزین نیروی انسانی بازنشسته آموزش و پرورش را تأمین و معلمانی که در سایر نقاط استان در حال تحصیل هستند را به آغوش خانواده بازگرداند تا به دلیل تحصیل از جمع خانواده‌ها دور نمانند البته این دانشگاه مزیت‌های دیگری نیز دارد.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد دانشکده فنی واحد خواهران در شهرستان اهر و دانشکده فنی واحد پسران در شهرستان هریس ضروری است، یادآور شد: دختران اهری دانشجوی دانشکده فنی به دلیل نبود این دانشکده در اهر مجبور هستند تا برای تحصیل به سایر شهرها بروند و این امر به بزرگ‌ترین مشکلات دانشجویان و خانواده‌هایشان تبدیل‌شده این در حالی است که ایجاد دانشکده فنی واحد خواهران در شهرستان اهر نیاز به استخدام نیروی انسانی و تأمین فضای آموزشی دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.