امروز: یکشنبه، 25 سپتامبر 2022 18:08

اظهارات رئیسی در بدو ورود به نیویورک

صافی نیوز / سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه سازمان ملل متحد نباید سازمان دول قدرتمند باشد، تاکید کرد: تحریم، تروریسم و جنگ و خونریزی نتیجه یکجانبه گرایی است.
سیدابراهیم رئیسی

به گزارش صافی به نقل از ایرنا، رئیسی که برای شرکت در نشست سران هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد ظهر دوشنبه به وقت محلی در صدر هیاتی بلندپایه وارد نیویورک شد در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه‌های خود در این سفر گفت.

رئیسی در بدو ورود در گفت وگو با خبرنگاران گفت: من برای شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کردم. در این سفر طبیعتا با توجه به فرصتی که وجود دارد به تبیین دیدگاه‌ها و نظرات جمهوری اسلامی ایران خواهم پرداخت و نقطه نظرات را به اطلاع شرکت کنندگان و کسانی که شنونده این سخن و پیام باشند، خواهم رساند.

رئیسی افزود: سازمان ملل متحد حقیقتا باید سازمان ملل باشد و نباید سازمان دول قدرتمند باشد و ما هم مواجه هستیم با یک سری از مشکلات و مسائل جهانی که طبیعتا در این گونه نشست‌ها می‌توان نسبت به آن بحث کرد و به دنبال راهکار بود.

رئیسی گفت: طبیعتا هم مشکل، مشکل عمومی است و هم باید راهکارش با خرد جمعی و با مشورت عمومی باشد.

رئیسی در ادامه افزود: برای مثال، موضوع تحریم به عنوان حربه‌ای که قدرت‌های بزرگ به دست گرفتند برای اینکه بخواهند بر ملت‌ها فشار بیاورند و در مقابل کشورهای دیگر هم رفتار متقابل خواهند کرد و نتیجه این قضیه این است که با صلح و آرامش و با امنیت در تضاد است و به نحوی ملتها متضرر خواهند شد و ضرر خواهند کرد.

رئیسی گفت: موضوع دوم مساله تروریسم است که امروز موجب بسیاری از آوارگی‌ها در جهان شده است و حمایت‌هایی که از جریان‌های تروریستی می‌شود. موضوع جنگ و خونریزی است که همه با جنگ مخالفند و ما هم با جنگ مخالف هستیم و باید در این رابطه این مباحث مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهایش را هم عرض کردم که خرد جمعی است که باید بحث شود.

رئیسی افزود: همگی این‌ها، جلوه‌های یک جانبه گرایی در جهان است یعنی نتیجه یکجانبه گرایی این است که این گونه مسائل که امروز جامعه و جوامع بشری را رنج می‌دهد.

رئیسی در پایان گفت که انشاء الله در این گونه نشست‌ها با نگاه به حل مشکل باید مسائل را دنبال کرد.

رئیسی برای شرکت در نشست سران هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد ظهر دوشنبه به وقت محلی در صدر هیاتی بلندپایه وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد.

رئیسی را در این سفر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور، محمد جمشیدی معاون امور سیاسی دفتر رئیس جمهور، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همراهی می کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...