امروز: شنبه، 2 مهر 1401 22:29

اعتراض و ترک محل همایش توسط امام جمعه تبریز

صافی نیوز / امام جمعه تبریز در اعتراض به نوع پوشش بانوان مراسم تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آذربایجان شرقی را ترک کرد.

 

به گزارش صافی، چهارمین همایش تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در حالی برگزار شد که با حاشیه‌های بسیار قابل تامل و البته تاسف‌بار روبه رو بود که لزوم نظارت و دقت مسوولان استان را می‌طلبد.

روز گذشته چهارمین همایش تجلیل از فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در سالن سرباز شهید با حضور مسوولان استانی و کشوری برگزار شد و به ظاهر همه چیز در شرایط مطلوب و طبق برنامه پیش می‌رفت تا اینکه با ورود به سالن و دقت روی کادر اجرایی، موضوع کمی تغییر پیدا کرد.

در سین برنامه نام حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم به عنوان سخنران دیده می‌شد و گویا قرار بود از ایشان تجلیل شود.

دو بخش تجلیل از فعالان فرهنگی و هنری با روی سن رفتن مسوولان برگزار شد که در همین حین نماینده ولی فقیه در استان وارد سالن شد و برای احترام به افراد روی سن و فعالان، در اولین صندلی نزدیک در نشستند تا منتظر اتمام بخش تجلیل شوند.

ولی آن چیزی که قابل تامل بود این بود که متولیان برنامه با توجه به حضور امام جمعه تبریز، عزمی برای قطع موسیقی راک که در حال پخش بود، نداشتند.

با توجه به شناختی که از نماینده ولی فقیه در استان وجود داشت و نجابت و تدین ایشان زبانزد بود به قطع و یقین معلوم بود تا چه اندازه به حجاب، عفاف و ترویج سبک زندگی اسلامی اهمیت می‌دهند از این رو می‌توانستیم حدس بزنیم از فضایی که در آن قرار گرفته بودند، راضی نبوده اما با نجابت چاره‌ای جز سربه زیری و تحمل نداشتند.

در ادامه مجری برنامه از حاج آقا دعوت کردند تا روی سن رفته و به بقیه ملحق شوند و امام جمعه محبوب و مردمی تبریز نیز با همان آرامش و بدون اینکه سرشان را بالا بگیرند، روی سن رفتند و تازه ماجرا حادتر شد چرا که سبک تجلیل از فعالان نه تنها اسلامی نبود بلکه حتی ایرانی هم نبود.

دختران حاضر در مراسم با تیپ‌های بسیار ناهنجار سینی به دست، تندیس‌ها را جابه‌جا می‌کردند، به نگاه امام جمعه تبریز به خوبی ملموس بود چهره‌اشان دگرگون شده و کاملا مشخص بود به شدت ناراحت هستند.

با دقت در رفتار ایشان متوجه شدیم که در حال تذکر به معاون اجرایی همایش هستند و اعلام نارضایتی خود نسبت به حجاب خارج از عرف برنامه‌های این چینی را گوشزد می‌کنند و خواستار تذکر به بانوان برای رعایت حجاب بودند.

متاسفانه وقتی تذکرات امام جمعه با بی‌توجهی برگزارکنندگان برنامه مواجه شد، در نهایت و در یک لحظه حجت‌الاسلام آل‌هاشم با آرامش هر چه تمام گفتند اینجا کسی به حرف من گوش نمی‌دهد و بهتر است بروم، این شد که از سن پایین آمده و در اعتراض به نحوه پوشش ناهنجار بانوان دست‌اندرکار برنامه، همایش را ترک کردند.

تاسف‌بارتر از همه آنچه رخ داده بود، این بود که ترک مجلس توسط آقای آل‌هاشم تلنگری به کادر اجرایی نبود و گمان کردند ایشان بنابه ضرورت کاری که پیش آمده، برنامه را ترک کرده‌اند.

نکته قابل توجه این است که قرار بود از امام جمعه تبریز در این برنامه به دلیل اقدامات مردمی تجلیل شود اما برگزارکنندگان برنامه حتی به این نکته نیز توجه نکردند و حاضر نشدند برای حفظ حرمت ایشان کمی در نحوه پوشش بانوان تغییراتی ایجاد کنند که جای تامل دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

2 پاسخ

  1. با سلام نجابت روحانیت در رعایت حال عاملین منکر بجای اصلاح برخی عاملین موجب جسارت آنان شده چرا که برای دریافت مطلب شعور و فهم اولیه لازم است که برخی ندارند احسن بر امام جمعه غیور تبریز امیدواریم دیگر مسئولین هم یاد بگیرند.

  2. احسنت بر امام جمعه تبریز که با حرکات خود به مسئولین میفهماند که باید در همه چیزشان توجه بکنند.
    خجالت آوره چنین مسئولینی داریم من به جای اون بی کفایت ها خجالت کشیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...