افتتاح ۷۸۸۰ پروژه عمرانی و خدماتی دهیاری ها در دهه فجر

صافی - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از افتتاح ۷۸۸۰پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری ها در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سال جاری در مناطق روستائی کشور خبر داد.

مهدی جمالی نژاد در این باره افزود: اعتباری بالغ بر ۷,۹۱۸ میلیارد ریال (بیش از ۷۹۱ میلیارد تومان) برای این پروژه ها هزینه شده و میانگین اعتبارات هزینه شده برای هر پروژه معادل هزار میلیون ریال می‌باشد.

وی اضافه کرد: یشترین تعداد پروژه‌ها مربوط به بهسازی معابر روستائی با ۵۵۶۱ پروژه، معادل ۷۱ درصد کل پروژه‌ها می‌باشد که این طیف وسیعی از پروژه‌های خرد مقیاس، مانند اجرای طرح هادی، احداث پل، آسفالت معابر، روشنایی معابر و … را در بر می‌گیرد.

وی افزود: بعد از پروژه های فوق، بیشترین تعداد پروژه‌های دهیاریها مربوط به موضوعات ایمنی و آتش‌نشانی و ایجاد بوستان و توسعه فضای سبز روستایی است.

شایان ذکر است دهیاریها با توجه به وظایف قانونی خود مطابق با اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری‌ها مصوب ۱۳۸۰ هیات وزیران و مفاد مندرج در بخشنامه سالیانه بودجه دهیاری‌های کشور، موظف به اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی دارای اولویت در روستاها هستند.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله