صافی نیوز

صافی نیوز / آبان هم تمام شد و خبری از تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نیست؛ مسئولان وزارت بهداشت در شهریور وعده دادند تعرفه‌گذاری با چند هفته تاخیر اجرایی می‌شود اما با گذشت دو ماه خبری از تحقق این وعده نشد.

به گزارش صافی به نقل از خبرآنلاین، سازوکار تعرفه‌گذاری مصوب، مورد تایید پرستاران و فعالان صنفی کادر درمان نیست اما همین تعرفه‌گذاری هم هنوز روی زمین مانده است؛ این امر موجب انتقاد جدی فعالان صنفی واقع شده است.

جواد توکلی در این رابطه می‌گوید: با عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری همانند سایر تعرفه‌های کارکنان وزارت بهداشت آنهم پس از ۱۵ سال از تصویب قانون و در سومین سال حکم حکومتی رهبر انقلاب، پرستاران دریافتند که وعده‌ها محملی برای تحقق ندارد.

او ادامه می‌دهد: اینهمه مقام وعده دادند اما عمل به وعده‌ها در کار نبود؛ حالا پرستاران منتظر استعفای دسته‌جمعی معاون پرستاری وزارت بهداشت، رئیس کل سازمان نظام پرستاری و اعضای شورای‌عالی پرستاری هستند؛ دیگر هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست.

محمد شریفی مقدم (دبیر کل خانه پرستار) نیز در این رابطه گفت: در پانزدهمین سال از تصویب تعرفه‌گذاری، حتی برای ساکت کردن جامعه‌ی پرستاری، نتوانستند این قانون بر زمین مانده را اجرا کنند.

او ادامه می‌دهد: گر چه روش اجرای تعرفه‌های پرستاری، مورد قبول جامعه ی پرستاری نیست اما در اجرای همان روش غیر قانونی، غیر کارشناسی اجرای قانون تعرفه‌گذاری هم ناتوان مانده‌اند؛ چه تصوری در مورد پرستاران و جامعه‌ی پرستاری کشور دارند؟!

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *