امام جمعه اردبیل:

اقدام حماسی سپاه در گرفتن انتقام شهدای اهواز اوج اعتلای علمی ایران در شرایط تحریم را نشان داد/ اعتماد به آمریکا اعتماد به سراب است

صافی - امام جمعه اردبیل گفت: قدام حماسی و شجاعانه سپاه معظم در گرفتن انتقام شهدای اهواز اوج اعتلای علمی و فنی ایران را در شرایط تحریم نشان داد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل با تبریک هفته نیروی انتظامی به پرسنل، کارکنان و فرماندهان نیروی انتظامی اظهار داشت: نیروی انتظامی مظهر عزت، اقتدار، رحمت و مظهر حاکمیت جمهوری اسلامی است و در قداست این نیرو همین بس که نمی‌توان کشور بدون نیروی انتظامی را تصور کرد.

وی بیان کرد: این نیرو متولی امنیت جامعه است و ارزش امنیت با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست چرا که تمام دستاوردهای بشری در سایه امنیت است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود: نیروی انتظامی ما دو شاخصه اصلی آرمانی بودن را داراست و آن اقتدار و اعتماد مردمی است.

عاملی اقدام حماسی و شجاعانه سپاه معظم در گرفتن انتقام شهدای اهواز را تبریک گفت و تصریح کرد: ارزش نظامی این حرکت فوق العاده است و هدف گیری در سوریه با فاصله بسیار کم از آمریکایی ها نشان اوج اعتلای علمی و فنی ایران است و این مسأله ارزشی بسیار بالاتر از تلفات داعش دارد چرا که کشور ما در محاصره بسیار پیچیده تکنولوژی به این فناوری‌های استراتژیک دست یافته است.

وی افزود: این حرکت سپاه، بازدارندگی بزرگی برای کشور ما در مقابل هجمات، حملات و خطرات درست خواهد کرد که مقام معظم رهبری فرمودند “دوران بزن در رو تمام شده و هر دشمنی بخواهد که کوچکترین اقدام علیه کشور صورت دهد با واکنش قاطع از سوی ایران مواجه خواهد شد”.

خطیب جمعه اردبیل بیان کرد: همچنین معظم له فرمودند “بعضی خیال می‌کنند اگر ما بخواهیم خودمان را از تهمت سلطه‌طلبی و اقتدارطلبی بین‌المللی و منطقه‌ای برکنار کنیم، باید برویم در لاک دفاعی؛ این‌جوری نیست. در لاک دفاعی نمیرویم، در موضع انفعال قرار نمیگیریم، بلکه ما در موضع «اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم» قرار می‌گیریم؛ در موضعی قرار می‌گیریم که در این آیه‌ شریفه از آن تعبیر شده است به «تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم»؛ «تُرهِبونَ بِه» یعنی چه؟ «تُرهِبونَ بِه» همان چیزی است که در ادبیّات سیاسی امروز به آن «قدرت بازدارندگی» می‌گویند.

عاملی اظهار کرد: محکومیت آمریکا در دادگاه لاهه برای ما بسیار مهم و برای آمریکا عذاب بزرگی است، این حکم، نظر ملت‌ها و دولت‌های دنیا را به ایران بسیار تلطیف می‌کند و این حرکت مصداق بارز دیپلماسی موفق است و از جهت دیپلماسی عمومی ارزش فوق العاده دارد و قطعا بر اثرات تصمیم آمریکا در پاییز تاثیر مستقیم می‌گذارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: دیوان بین‌المللی دادگستری رکن قضایی سازمان ملل متحد و عالی‌ترین مرجع حل اختلاف میان دولت‌هاست، این نهاد مستقر در لاهه هلند برای اجرای تصمیماتش از پشتیبانی شورای امنیت سازمان ملل متحد برخوردار است و تمام اعضای ملل متحد به اجرای تصمیمات دیوان ملزم هستند.

وی افزود: با این وجود از آنجا که آمریکا خود یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل و از حق وتو برخوردار است پیش از این در مواردی از اجرای تصمیمات دیوان خودداری کرده است و عجیب این است که قضات دیوان به اتفاق آراء به نفع ایران حکم کرده‌اند در حالی که یکی از قضات آن منصوب آمریکاست، یعنی ترامپ کاری کرده که خود آمریکایی‌ها هم از آن مشمئز هستند.

امام جمعه اردبیل گفت: دولت آمریکا همه جا را پر کرده بود که دولت ایران بزرگترین حامی تروریسم است و ثبات منطقه را به هم می‌زند که بعد از حکم دادگاه لاهه، تمام زحمات آمریکا از بین رفت؛ مردم دنیا می گویند مگر ممکن است دادگاه لاهه بزرگترین حامی تروریسم را تایید کند؟ پس آمریکا دروغگو بوده است!

عاملی تصریح کرد: قرار موقت دادگاه لاهه لازم الاجراء است و اگر آمریکا اجرا نکند شکست بزرگ دیگری بر آمریکا بوده و ثابت می‌شود که دولت آمریکا دولت عاصی است، آنها می‌گویند ایران یک کشور عاصی و سرکش است حالا معلوم شد عاصی و سرکش چه کسی است.

وی اظهار کرد: آمریکا با اعلام اینکه حکم دیوان بین المللی دادگستری برای ما بی ارزش است و این دادگاه لیاقت رسیدگی به امور آمریکا را ندارد، اهانتی بسیار زشت به سازمان ملل، به ملت‌های متحد در آن و به مفهوم عدالت و به قضات بین‌المللی و نهادهای قضایی بین‌المللی کرد و از این اهانت بوی خون، عصیان، سرکشی، خود سری و استبداد و خود کامگی می‌آید و این هشدار بزرگی برای جهانیان است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: این هفته آمریکا خدمت بزرگی به ایران کرد، ترامپ با صراحت گفت آمریکا ۷۰ میلیارد دلار در منطقه هزینه کرده است، این پول باید به آمریکا برگردد؛ ترامپ به ملک سلمان گفت عربستان باید هزینه حضور ما در خاورمیانه را به طور کامل پرداخت کند چون بدون ما شما در عرض دو هفته سقوط می‌کنید.

وی افزود: عربستان می‌گوید دشمن اول نظامی و اعتقادی ما ایران است بنابراین ترامپ که می‌گوید بدون ما نمی‌توانید دو هفته دوام بیاورید، مرادش این است که اگر بین شما و ایران جنگ رخ دهد شما در کمتر از دو هفته در برابر ایران سقوط می‌کنید.

عاملی گفت: این اولا صحّه گذاشتن بر قدرت فوق العاده نظامی ایران است؛ ثانیا با صراحت بیان می‌کند که با اخذ میلیاردها دلار از عربستان که آمریکا و انگلیس و فرانسه با فروش سلاح از عربستان گرفتند ارتش عربستان و دولت عربستان مغبون شده‌اند چون میلیارد ها دلار برای امنیت خود صرف کرده‌اند ولی این سه کشور به آنها خیانت کرده و آنها با این همه هزینه، قدرت مقاومت دو هفته‌ای ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: این موضوع ثالثا نشان می‌دهد که اعتماد به آمریکا اعتماد به سراب است، حسنی مبارک بعد از سقوط تصریح کرد که هرکس به آمریکا اعتماد کند لخت می‌ماند، گرجستان اعتماد کرد بخشی از خاک خود را از دست داد؛ اوکراین اعتماد کرد بخشی از خاک خود را از دست داد، مصدق اعتماد کرد ولی با کودتا سقوط کرد، آذربایجان اعتماد کرد ولی نتوانست حتی یک وجب از خاک خود را از ارمنستان بگیرد.