انتصاب یک زن به عنوان مدیر سرمایه‎گذاری شرکت ملی نفت ایران

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت امروز در حکمی «تالین منصوریان» را به عنوان مدیر سرمایه‎گذاری و کسب‎وکار این شرکت منصوب کرد. به گزارش دوشنبه تارنمای شرکت ملی نفت ایران، «مسعود کرباسیان» در این حکم از منصوریان خواسته است با همراهی تمام مدیران و کارمندان صنعت نفت «در پیشبرد امور […]

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت امروز در حکمی «تالین منصوریان» را به عنوان مدیر سرمایه‎گذاری و کسب‎وکار این شرکت منصوب کرد.

به گزارش دوشنبه تارنمای شرکت ملی نفت ایران، «مسعود کرباسیان» در این حکم از منصوریان خواسته است با همراهی تمام مدیران و کارمندان صنعت نفت «در پیشبرد امور و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در شرکت ملی نفت ایران» اقدام کند.
جذب سرمایه‎گذاری خارجی و داخلی در قالب‎های سرمایه‎گذاری، شناسایی فرصت‎های افزایش ارزش آفرینی فعالیت‎ها و دارایی‎های شرکت و طراحی و ارائه پیشنهادهای تجاری مناسب، طراحی مدل‎های تجاری مناسب به منظور برون سپاری فعالیت‎ها به بخش خصوصی وارائه مدل‎های تامین منابع مالی لازم برای سرمایه‎گذاری مورد نیاز سال‎های آتی از جمله وظایف وی اعلام شده است.
به گزارش ایرنا، صنعت نفت تا چندی پیش به عنوان صنعتی مردانه به شمار می رفت و زنان امکان راه یافتن به پست های ارشد مدیریتی در آن را نداشتند اما در دولت یازدهم و دوازدهم، این روند تغییر کرد و زنان به تدریج در پست های مختلف منصوب شدند.
رییس جمهوری هشتم شهریورماه ۱۳۹۶ در نخستین گفت و گوی زنده تلویزیونی پس از تشکیل دولت دوازدهم گفت: نگرانم چرا امروز شاهد گردش نخبگان با آن سرعتی که باید نیستیم؛ بنابراین من به همه وزیران دولت دوازدهم دستور دادم هر وزیری دستکم باید ۲نفر از جوانان را در سمت معاون، مشاور یا دستیار وزیر بگمارند و از وجود یک خانم در یکی از این سمت های مشابه در تحول وزارتخانه ها استفاده کنند.
انتصاب «مرضیه شاهدایی» به عنوان مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سپس قائم مقامی وزیر نفت، اوج ورود زنان به صنعت نفت محسوب می شود.
وزیر نفت در آبان امسال نیز برای نخستین بار یک زن «زهرا گودرزی» را به عضویت در هیات مدیره این شرکت منصوب کرد.
اقتصام*۲۰۲۲*۱۹۶۱*
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله