انقلاب اسلامی ایران انقلابی بود بدون هرگونه وابستگی به خارج

رئیس‌جمهور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران انقلابی بدون هرگونه وابستگی به خارج بود، گفت: انقلاب اسلامی کاملا داخلی و مردمی بود. به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جمع سفرا و روسای نمایندگی های خارجی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی بدون هرگونه وابستگی به خارج […]

رئیس‌جمهور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران انقلابی بدون هرگونه وابستگی به خارج بود، گفت: انقلاب اسلامی کاملا داخلی و مردمی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جمع سفرا و روسای نمایندگی های خارجی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی بدون هرگونه وابستگی به خارج بود. انقلابی کاملا داخلی و کاملا مردمی.

وی افزود: در شرایط جهان دو قطبی، نهضت و انقلابی را در این کشور علیه دست نشاندگان یک ابرقدرت بنام آمریکا در ایران شاهد بودیم. مردم ما بدون پشتیبانی خارجی و با قدرت فداکاری، ایثار و وحدت توانستند بر یک رژیم تا دندان مسلح در کوتاه ترین زمان و با کمترین خونریزی به پیروزی دست یابند.

روحانی ادامه داد: در حالی که عمدتا رهبر این انقلاب به خارج از کشور تبعید بود و در طول ۱۶ سال نهضت اسلامی، امام خمینی ۱۴ سال آن را در کشورهای ترکیه، عراق و فرانسه گذراندند. اما در عین حال این پیروزی باعث امیدواری ملت های منطقه و زلزله تکان دهنده ای برای آمریکا و صهیونیست بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: بعد از پیروزی این انقلاب در برابر انواع توطئه ها که عمدتا توسط آمریکایی ها و صهیونیست ها طراحی شد ملت ما همواره پیروز میدان بودند. اولین توطئه علیه ایران در ماه‌های اولیه انقلاب برای تجزیه ایران بود که ناموفق بودند.

رئیس جمهور ادامه داد: دومین توطئه علیه ملت ما کودتا بود که آن هم ناموفق بود. سومین توطئه علیه ملت ما جنگ تحمیلی بود که آن هم حدود ۸ سال طول کشید و باز هم ملت ما پیروز شد.

وی چهارمین توطئه بزرگ علیه ملت ایران را تحریم همه جانبه خواند و گفت: آمریکایی ها به خاطر از دست دادن یک متحد بزرگ خود در این منطقه علیه ابرقدرت شرق تمام امکانات خود را در این ۴۰ سال به کار گرفتند و در تمام این صحنه ها ناموفق بودند.

روحانی تاکید کرد: دلیل این شکست ها این بود که محاسبه آمریکا علیه ملت ایران چه قبل از پیرزوی انقلاب و چه بعد از انقلاب محاسبه نادرست و ناصحیحی بود. آنها قبل از پیروزی انقلاب فکر می کردند با حمایت رژیم شاه موفق می شوند ملت ایران را شکست دهند.

روحانی با بیان اینکه دشمنان فکر می‌کردند با جنگ تحمیلی و با کمک ارتجاع منطقه و سلاح های کشورهای مختلف می‌توانند بر ملت ایران پیروز شوند اما در همه مقاطع دچار اشتباه شدند، گفت: مردم ایران در طول این ۴۰ سال در همه فراز و نشیب با انتخاب راه صحیح و درست خود به جهانیان نشان دادند ما قربانی تروریسم در این منطقه هستیم؛ ما قربانی سلاح شیمیایی در این منطقه هستیم؛ ما قربانی انواع توطئه ها علیه ملت ایران هستیم اما در همه مراحل مردم ما خود با تکیه بر توانمندی داخلی خود توانستند بر مشکلات فائق آیند. ویرانی های جنگ را از نو بازسازی کنند. آثار تحریم را از بین ببرند و در عین حال در همه شاخص ها موفقیت های بزرگی را به دست آورند.

وی افزود: ملت ایران در شاخص های انسانی، علم و دانش، بهداشت، علوم تکمیلی و دانشگاهی، تحقیقات و فناوری های نوین به موفقیت‌های بسیار بزرگی در این ۴۰ سال دست یافتند که قابل مقایسه با سال های قبل از انقلاب نیست.

روحانی با بیان اینکه ملت ایران در عین حال نشان دادند که ملتی هستند که به تعهدات خودشان همواره پایبندند و پشتیبان ملت های منطقه هستند، گفت: علی رغم اینکه صدام هشت سال به ما تجاوز کرده بود اما ما بودیم که به مردم عراق در زمان حمله ائتلاف به عراق پناه داده و علی رغم اینکه برخی کشورهای منطقه به صدام کمک کرده بودند اما ما اولین کشوری بودیم که حمله صدام به کویت را محکوم کردیم.

به گزارش مهر، رئیس جمهور کشورمان افزود: قبل از تجاوز کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ما تجاوز را محکوم کردیم و هیچگاه نه در این ۴۰ سال و نه در دهه های قبل از آن قصد حمله و تجاوز به همسایگان و کشورهای دیگر را نداشتیم.

ادامه دارد …

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله