امروز: شنبه، 2 مهر 1401 23:59

انقلاب اسلامی بعید است مشابهی در آینده داشته باشد

دبیر شورای نگهبان با اشاره با اثرات عظیم و دگرگون‌کننده انقلاب اسلامی بر ملت ایران به ویژه جوانان تاکید کرد: امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی فطرت انسانی را زنده کرد.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله احمد جنتی در ابتدای جلسه امروز با تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی، این مقطع بی‌سابقه تاریخی که بعید است مشابهی در آینده هم داشته باشد، چنان تحول عظیمی براساس معنویت و اسلام ایجاد کرد که از جوانان زمان جهل، فساد و غفلت، انسان‌هایی عاشق ایثارگری و شهادت ساخت.

وی با یادآوری استقبال شکوهمند و بی‌نظیر از بنیانگذار انقلاب اسلامی اظهار داشت: این حرکت الهی اسلام را زنده کرد و به سرعت به خارج از مرزها سرایت داد، به صورتی که اکنون علاوه بر عاشقان آن پیر فرزانه در ایران اسلامی، دلباختگان امام راحل در خارج از مرزها بی‌شمارند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری سرنگونی حرکت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی با دستان خالی و بدون امکانات مالی و تسلیحاتی را حماسه عجیبی دانست و تصریح کرد: ما باید با انجام وظیفه خود، قدردان این امانت الهی باشیم.

جنتی ایجاد روحیه دین‌مداری و احیای اسلام ناب و عدالت قرآن‌محور را از برکات این انقلاب بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: ما باید از این امانت بزرگ امام راحل محافظت کنیم و در این زمینه دوری از دنیاطلبی، ثروت‌اندوزی و قدرت‌طلبی ضروری است.

وی مسئولان را به جلوگیری از حیف و میل بیت‌المال، فساد و گرانی توجه داد و ابراز داشت: ما باید قدردان ملت نجیب و شریف ایران باشیم که با همه مشکلات اقتصادی و معیشتی، همچنان در دفاع از انقلاب خود استوارند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به شیطنت‌های جدید استکبار به ویژه آمریکا در ایجاد فتنه در کشور بیان کرد: دستگاه‌های تبلیغاتی به ویژه رسانه‌ها باید نسبت به این موضوع روشنگری کنند و امیدواریم این انقلاب همچنان در مسیر پیشرفت موفق باشد.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...