اگر اشکالات حوزه اقتصادی رفع شود، دشمنان نمی توانند به ما زور بگویند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اشکالات حوزه اقتصادی رفع شود، دشمنان نمی‌توانند به ما زور بگویند. به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در «همایش کشوری نیمکت‌های سوخته و یادواره شهدای زینبیه و ثارالله در میانه» با اشاره به ۱۲ بهمن ماه، سالروز ورود امام راحل به کشور، اظهار کرد: اضطراب زیادی زمان آمدن امام خمینی […]

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اشکالات حوزه اقتصادی رفع شود، دشمنان نمی‌توانند به ما زور بگویند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در «همایش کشوری نیمکت‌های سوخته و یادواره شهدای زینبیه و ثارالله در میانه» با اشاره به ۱۲ بهمن ماه، سالروز ورود امام راحل به کشور، اظهار کرد: اضطراب زیادی زمان آمدن امام خمینی (ره) به کشور وجود داشت و برخی از صاحب نظران سیاسی، احتمال ربوده شدن هواپیمای امام راحل را می‌دادند و احتمالات دیگری نیز وجود داشت که امام در آن شرایط وارد کشور شدند.

[p]وی با اشاره به سخنرانی امام در بهشت زهرا، گفت: این سخنرانی امام خمینی (ره) شمشیری بود به سمت رژیم شاه که روحیه آنان را از بین برد، همچنین این سخنرانی امام، قوت قلبی به نیروهای انقلابی بود تا به صحنه بیایند.

[p]وی با بیان اینکه ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن سال ۵۷ روزهای پر تلاطم را سپری کردیم، بیان کرد: سخنان و اقدامات امام راحل پس از ورود به کشور، منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ماه شد.

[p]لاریجانی با بیان اینکه زمانی ایران کشور دست نشانده و منزوی در منطقه بود، اظهار کرد: امروز ایران پیشرفت کرده و روی حرفش در منطقه حساب می‌کنند، کسی نمی‌گوید ایران ترسوست و همه می‌گویند ایران پای اهدافش ایستاده است.

[p]وی با بیان اینکه پیشرفت‌های خوبی از نظر فناوری و دفاعی کرده‌ایم، گفت: تجربه جنگ نشان داده که اگر توان دفاعی نداشته باشیم، کسی به ما کمک نمی‌کند، زمان جنگ هم ما تک افتاده بودیم و به جز چند کشور کسی به ما کمک نمی‌کرد و در مقابل، کشورهای قدرتمند مقابل ما صف بسته بودند.

[p]رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه جهانی برای مبارزه با یک کشور حد و مرز ندارد، اظهار کرد: در زمان جنگ تحمیلی مدارس میانه را بمباران کردند و امروز نیز همان وضعیت در یمن حاکم است. مگر نمی‌گویند سازمان ملل برای صلح جهانی و رعایت حقوق انسان‌هاست؟ پس چرا زمان انقلاب، زمان جنگ تحمیلی و اکنون، سازمان ملل تغییر در روند خود ایجاد نمی‌کند.

[p]وی با بیان اینکه حرکت بین المللی بر پایه قدرت طلبی است، گفت: آنان نمی‌خواهند کشوری استقلالش را حفظ کرده و روی پای خود بایستد و اکنون هر کاری علیه کشورمان انجام می‌دهند، اما نمی‌توانند علیه ما جنگ شروع کنند.

[p]لاریجانی تصریح کرد: نسبت به توان موشکی ما اظهار نگرانی می‌کنند، این در حالیست که خودشان هم چنین امکانات موشکی در اختیار دارند.

[p]وی در خصوص توانایی‌های ایران، بیان کرد: کشورمان از نظر توان دفاعی و وجود مردم شجاع در نقطه مطلوبی قرار دارد.

[p]وی در خصوص ظرفیت‌های آذربایجان شرقی نیز اظهار کرد: آب و خاک آذربایجان شرقی امکان سرمایه‌گذاری را در بخش کشاورزی فراهم کرده است و با توجه به ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی و اینکه کشاورزی چهار فصل شود، بهتر است سیستم‌های گلخانه‌ای در آذربایجان شرقی توسعه یابد.

[p]لاریجانی از اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای اعطای تسهیلات چهار درصدی به کشاورزان خبر داد و افزود: استان‌های دیگر با استفاده از تسهیلات، اقدامات خوبی در زمینه توسعه سیستم‌های گلخانه‌ای و آبیاری به روش‌های مدرن انجام داده‌اند.

[p]وی با اشاره به اینکه میانه زادگاه دهقان فداکار است، بیان کرد: دهقان فداکار نشانگر مسئولیت‌پذیری مردم میانه در مقابل حوادث مختلف است.

انتهای پیام

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله