امروز: یکشنبه، 25 سپتامبر 2022 17:41

ایجاد ۲۰ هزار سمن و موسسه خیریه دستاورد ۴۰ ساله انقلاب

به گزارش کمی و آماری در خصوص سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: طبق تحقیقات و آمار و اطلاعات بدست آمده می‌توان ادعا کرد که تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۶۰۰ موسسه خیریه و موسسات حمایتی در کشور وجود داشت؛ اما با تحولات بعد از انقلاب اسلامی، در سال ۹۷ و در آستانه دهه فجر می توانیم اعلام کنیم که به مرز ۲۰هزار سازمان مردم نهاد و موسسه خیریه رسیده‌ایم و این رشد بزرگی است و ابعاد مشارکت اجتماعی درکشور را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، تقی رستم وندی در گردهمایی بزرگ فعالان مشارکت اجتماعی که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور وزیر کشور بعدازظهر امروز برگزار شد با بیان اینکه ۵ دستاورد بزرگ برای انقلاب وجود دارد که توجه به این دستاوردها می تواند نقشه راهی برای تبیین آثار و پیامدهای انقلاب اسلامی در ۴۰سال گذشته باشد، اظهار کرد:یکی از این دستاوردها امنیت پایداری است که طی ۴۰ دهه گذشته در کشور ما محقق شد.
وی ادامه داد: در این چندسال اخیر که تمام منطقه ما درگیر آشوب و جنگ بوده با فداکاری و ایثارگری شهدا و جانبازان ومدافعان حرم شاهد تحقق یک امنیت پایدار در کشور هستیم. دستاورد دوم نیز تحقق استقلال واقعی در۴۰سال گذشته بود که ملت ما حدود یک قرن در دوره پادشاهان قاجار و بیش از نیم قرن در دروه پهلوی اول و دوم طعم تحقیر و سرکوب را چشیده بودند و در این ۴دهه به یک استقلال واقعی دست پیدا کردیم.
رییس سازمان امور اجتماعی کشور اضافه کرد: دستاورد سوم آزادی نسبی در کشور است و این مردم سالاری دینی حاکم در کشور و قدرت بین جناحان سیاسی در کشور چرخشی است و ما گردش نخبگان را طی این ۴دهه گذشته با چشم خودمان مشاهده کردیم.دستاورد چهارم نیز که بایستی آن را از پیامدهای انقلاب در نظر بگیریم نفوذ و اقتدار فراملی جمهوری اسلامی است که امروزه شاهد این هستیم که معادلات منطقه غرب آسیا و برخی از تحولات بین المللی باید با حساب بر روی جمهوری اسلامی حل و فصل شود.
وی تصریح کرد: دستاورد پایانی نیز که با این همایش مرتبط است دستاورد مشارکت اجتماعی است که در همه حوزه ها در ۴ دهه گذشته محقق شده است.

ادامه دارد…

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...