ایران خواهان گسترش روابط با کشورهای آفریقایی از جمله مالی است

رئیس‌‌جمهور با بیان اینکه ایران خواهان گسترش روابط خود با کشورهای آفریقایی از جمله مالی است، تاکید کرد: فرصت‌ها و زمینه‌های بسیار خوبی برای همکاری ایران و مالی در حوزه اقتصادی وجود دارد و بخش‌های خصوصی باید برای سرمایه گذاری بیشتر در دو کشور تشویق شوند. به گزارش ایلنا، حجت‌‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه […]

رئیس‌‌جمهور با بیان اینکه ایران خواهان گسترش روابط خود با کشورهای آفریقایی از جمله مالی است، تاکید کرد: فرصت‌ها و زمینه‌های بسیار خوبی برای همکاری ایران و مالی در حوزه اقتصادی وجود دارد و بخش‌های خصوصی باید برای سرمایه گذاری بیشتر در دو کشور تشویق شوند.

به گزارش ایلنا، حجت‌‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه ویانگینادی یایا ورکوره، سفیر جدید مالی در تهران، با بیان اینکه به خاطر سوابق تاریخی و مبارزاتی آفریقا و شرایط امروز این قاره، مردم ایران علاقه خاصی به مردم آفریقا دارند، گفت: جمهوری اسلامی برای همکاری‌های مشترک در زمینه‌های علمی و دانشگاهی و همچنین در بخش کشاورزی آماده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به همکاری‌های فنی خود به مالی به ویژه در بخش بهداشت و درمان ادامه می‌دهد و مهندسان کشاورزی ایران نیز آماده حضور فعال‌تر در مالی هستند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به آغاز مأموریت سفیر جدید مالی در تهران همزمان با ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار داشت: به رغم فشار برخی قدرت‌های بزرگ، امروز ملت ایران برای دفاع از منافع ملی خود بسیار آماده‌تر، با روحیه‌‌تر و با نشاط‌‌تر از ۴۰ سال قبل است.

روحانی با آرزوی موفقیت برای سفیر جدید مالی در مأموریت خود در تهران و ابراز امیدواری به توسعه و گسترش روابط دو جانبه در دوره مأموریت ایشان، از کشور مالی به عنوان کشور دوست ایران در قاره آفریقا نام برد و تصریح کرد: افکار رهبران دو کشور درخصوص مسائل دوجانبه و منطقه‌ای به هم نزدیک است و باید از ظرفیت‌های اقتصادی برای توسعه بیشتر روابط استفاده کنیم.

سفیر جدید مالی در تهران نیز در سخنان خود از ملت و دولت ایران برای ارائه کمک به این کشور قدردانی و خاطرنشان کرد: دو کشور در زمینه سیاسی روابط خوبی داشته و مواضع مشترکی در مجامع بین‌‌‌المللی دارند و اینجا هستم تا روابط اقتصادی را نیز هم سطح با روابط سیاسی ارتقاء دهم.

دی یایا ورکوره با ابلاغ سلام‌های گرم و مراتب قدردانی رئیس جمهور مالی به دولت و ملت ایران ابراز داشت: رئیس‌‌جمهور مالی ایران را کشور دوست می‌داند و معتقد است که همکاری‌های دو کشور در همه زمینه‌ها باید توسعه یابد.

وی افزود: ما خواهان استفاده از تجربیات ایران در زمینه‌های اقتصادی، کشاورزی، بهداشت و درمان و همچنین توسعه زیرساخت‌ها هستیم.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله