ایران خواهان گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است

تهران- ایرنا – رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ایران خواهان گسترش روابط خود با کشورهای آفریقایی از جمله مالی است، اظهار داشت: فرصت ها و زمینه های بسیار خوبی برای همکاری ایران و مالی در حوزه اقتصادی وجود دارد و بخش های خصوصی باید برای سرمایه گذاری بیشتر در دو کشور تشویق شوند. به […]

تهران- ایرنا – رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ایران خواهان گسترش روابط خود با کشورهای آفریقایی از جمله مالی است، اظهار داشت: فرصت ها و زمینه های بسیار خوبی برای همکاری ایران و مالی در حوزه اقتصادی وجود دارد و بخش های خصوصی باید برای سرمایه گذاری بیشتر در دو کشور تشویق شوند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه ' ویانگینا دی یایا ورکوره' سفیر جدید مالی در تهران با بیان اینکه به خاطر سوابق تاریخی و مبارزاتی آفریقا و شرایط امروز این قاره، مردم ایران علاقه خاصی به مردم آفریقا دارند، گفت: جمهوری اسلامی برای همکاری های مشترک با کشور مالی در زمینه های علمی و دانشگاهی و همچنین در بخش کشاورزی آماده است.
رییس جمهوری اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به همکاری‌های فنی خود به مالی به ویژه در بخش بهداشت و درمان ادامه می دهد و مهندسان کشاورزی ایران نیز آماده حضور فعالتر در مالی هستند.
روحانی با اشاره به آغاز ماموریت سفیر جدید مالی در تهران همزمان با ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: به رغم فشار برخی قدرت های بزرگ، امروز ملت ایران برای دفاع از منافع ملی خود بسیار آماده تر، با روحیه تر و با نشاط تر از ۴۰ سال قبل است.
رییس جمهوری با آرزوی موفقیت برای سفیر جدید مالی در ماموریت خود در تهران و ابراز امیدواری به توسعه و گسترش روابط دو جانبه در دوره ماموریت ایشان، از کشور مالی به عنوان کشور دوست ایران در قاره آفریقا نام برد و خاطر نشان کرد: افکار رهبران دو کشور درخصوص مسائل دو جانبه و منطقه ای به هم نزدیک است و باید از ظرفیت های اقتصادی برای توسعه بیشتر روابط استفاده کنیم.
سفیر جدید مالی در تهران نیز در سخنان خود از ملت و دولت ایران برای ارائه کمک به این کشور قدردانی کرد و گفت: دو کشور در زمینه سیاسی روابط خوبی داشته و مواضع مشترکی در مجامع بین المللی دارند و اینجا هستم تا روابط اقتصادی را نیز هم سطح با روابط سیاسی ارتقاء دهم.
دی یایا ورکوره با ابلاغ سلام های گرم و مراتب قدردانی رییس جمهوری مالی به دولت و ملت ایران تصریح کرد: رییس جمهوری مالی ایران را کشور دوست می داند و معتقد است که همکاری های دو کشور در همه زمینه ها باید توسعه یابد.
سفیر جدید مالی تصریح کرد: ما خواهان استفاده از تجربیات ایران در زمینه های اقتصادی، کشاورزی، بهداشت و درمان و همچنین توسعه زیرساخت ها هستیم.
سیام**۱۷۵۱**۱۵۳۵
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله