ایران در تولید بنزین رکورد ۱۰۵ میلیون لیتر در روز را شکست

تهران- ایرنا- میانگین تولید بنزین کشور از ابتدای بهمن‌ماه به مرز روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال (۱۳۹۶) ۶۷ درصد رشد کرده است. به گزارش عصر دوشنبه تارنمای وزارت نفت، اجرای طرح‌های پالایشی، تکمیل فازها و به‌طور کلی توسعه صنعت پالایشگاهی در یک سال اخیر سبب شده است رکورد تازه‌ای […]

تهران- ایرنا- میانگین تولید بنزین کشور از ابتدای بهمن‌ماه به مرز روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال (۱۳۹۶) ۶۷ درصد رشد کرده است.

به گزارش عصر دوشنبه تارنمای وزارت نفت، اجرای طرح‌های پالایشی، تکمیل فازها و به‌طور کلی توسعه صنعت پالایشگاهی در یک سال اخیر سبب شده است رکورد تازه‌ای در تولید بنزین ثبت شود و این رقم از مرز یکصد میلیون لیتر در روز گذر کند.
بر اساس این گزارش، ظرفیت تولید بنزین کشور در مدت مشابه پارسال حدود ۶۳ میلیون لیتر در روز بود که اکنون با عبور از مرز ۱۰۵ میلیون لیتر، نسبت به پارسال (۱۳۹۶) ۶۷ درصد رشد را به ثبت رسانده است.
چندی پیش مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: با تولید ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در کشور افزون بر تامین نیاز داخل، حدود ۲۰ میلیون لیتر تفاوت تولید و مصرف در ۶ ماه دوم سال خواهیم داشت.
با این همه، باید با روش‌هایی از جمله بهینه‌سازی مصرف، استفاده بیشتر از سی‌ان‌جی، کاهش مصرف بنزین خودروها از طرق فنی و غیره، رشد مصرف بنزین در کشور کنترل شود.
اقتصام*۹۱۲۳*۱۹۶۱*
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله