بازگشت خواننده پاپ بر پرده سینما

صافی - فیلم سینمایی "سوفی و دیوانه" به نویسندگی و کارگردانی "مهدی کرم پور" از جمله آثاری هستند که از چهارشنبه مورخ چهارم مهر ماه اکران خود در سطح کشور را آغاز کرده اند و حال باید دید می‌توانند با توجه به کم رنگ‌تر شدن حضور کمدی‌ها خودی در گیشه نشان دهند.

با شروع پاییز و آغاز فصل مدارس، فصل تازه‌ای از اکران نیز در سینمای ایران تجربه می‌شود. پاییز امسال سینما کارش را با اکران پنج فیلم متفاوت آغاز کرده است.

فیلم سینمایی “سوفی و دیوانه” به نویسندگی و کارگردانی “مهدی کرم پور” از جمله آثاری هستند که از چهارشنبه مورخ چهارم مهر ماه اکران خود در سطح کشور را آغاز کرده اند و حال باید دید می‌توانند با توجه به کم رنگ‌تر شدن حضور کمدی‌ها خودی در گیشه نشان دهند.

امیر جعفری، به آفرید غفاریان، محمدرضا شریفی نیا، سیامک صفری، الهه حصاری، سعید امیرسلیمانی و رضا یزدانی از جمله بازیگرانی هستند که در سوفی و دیوانه به ایفای نقش پرداخته اند و این ترکیب بازیگران با وجود غیبت بازیگران خوب زن سینما امید زیادی برای تصاحب گیشه دارد.

فیلم “سوفی و دیوانه” در حقیقت یک اثر خوب در زمینه فاصله گرفتن از دنیای واقعی و نزدیک شدن به دنیای خیال‌پردازی محسوب می‌شود.

شاید پیش از تماشای این فیلم با شنیدن نام امیر جعفری به عنوان بازیگر اصلی نقش مرد این فیلم همه تصور بازی در دنیای واقعی‌تر را از این هنرمندان انتظار داشتند، اما با دیدن این فیلم متوجه می‌شوند که امکان ایفای نقش‌های متفاوت برای هر بازیگر در دوره زمانی وجود دارد.

همچنین رضا یزدانی خواننده موسیقی پاپ-راک که از ابتدا نامش به عنوان یکی از بازیگران این فیلم مطرح شده بود، در این اثر نقشی کوتاه را در قالب سمت اصلی خود یعنی یک خواننده ایفا می‌کند، اما تفاوت این نقش با نقش او در زندگی اصلی اش این است که او در فیلم “سوفی و دیوانه” در نقش خواننده و نوازنده دوره گرد و به اصطلاح نوازنده‌ای که در خیابان ساز می‌زند و هنر خود را عرضه می‌کند، به ایفای نقش می‌پردازد.

موسیقی فیلم “سوفی و دیوانه” و آوازی که رضا یزدانی برای این اثر می‌خواند به خوبی می‌تواند با مخاطب او ارتباط برقرار کند و خود این موسیقی دلیل محکمی برای موفقیت فیلم خواهد بود.