امروز: سه شنبه، ۵ مهر ۱۴۰۱ ۲۳:۳۵

بالگردهای ضدزیردریایی نداجا از فناوری های پیشرفته ای برخوردار است

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: بالگردهای ضد زیردریایی نیروی دریایی از فناوری‌های پیشرفته و پیچیده برخودار هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه نمایشگاه اقتدار هوایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروی دریایی، نیرویی است که در چند بعد؛ سطح، هوا و زیر سطح فعالیت می‌کند. امروز شاهد نمایشگاه هوایی نیروهای مسلح هستیم که بخشی از آن شامل توانمندی‌های نیروی دریایی است.

وی افزود: در این نمایشگاه بالگردهای ضد زیر دریایی نیروی دریایی به نمایش در آمده است. یکی از عرصه‌های مهم رزم دریایی، رزم زیر سطحی است.

امیر خانزادی گفت: از بدو انقلاب تاکنون بیش از ۴۰ هزار مستشار خارجی از ایران خارج شدند، اما به برکت انقلاب اسلامی امروز به هیچ عنوان اجازه حضور بیگانه‌ای در نیروهای مسلح داده نمی‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: بالگردهای ضد زیردریایی نیروی دریایی از فناوری‌های پیشرفته و پیچیده برخودار هستند، به منظور تامین قطعات و حفظ آنها در طول عملیات ظرفیت‌های مختلفی از حوزه‌های ملی و علمی بکار گرفته شد. دانشگاه‌ها و صنایع و تمام حوزه‌هایی که در این امر توانگر بودند در ساخت قطعات گلوگاهی پای کار آمدند.

وی درپایان خاطر نشان کرد: امروز با افتخار توانستیم تمام ظرفیت‌ این بالگردها را که فناوری آن متعلق به کشورهای بیگانه بوده است، راهبری کنیم و با اقتدار در عرصه دریایی برای عملیات‌های زیر دریایی بکار ببریم.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...