با فعال کردن ظرفیت های همکاری روابط تهران – آستانه بیش از پیش گسترش خواهد یافت

رئیس‌جمهور تحکیم روابط برادرانه و صمیمی تهران و آستانه را مورد تأکید قرار داد و گفت: دو کشور همواره از روابط بسیار خوب و سازنده‌ای برخوردار بودند و با فعال کردن ظرفیت‌های همکاری روابط و مناسبات تهران و آستانه بیش از پیش گسترش خواهد یافت. به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه هنگام […]

رئیس‌جمهور تحکیم روابط برادرانه و صمیمی تهران و آستانه را مورد تأکید قرار داد و گفت: دو کشور همواره از روابط بسیار خوب و سازنده‌ای برخوردار بودند و با فعال کردن ظرفیت‌های همکاری روابط و مناسبات تهران و آستانه بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه اسخت ارازبار، سفیر جدید قزاقستان در تهران، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان از ریشه‌های مشترک و اشتراکات فرهنگی برخوردارند و در طول تاریخ روحیه برادری و دوستی بین دو ملت برقرار بوده است، گفت: با استفاده از این ظرفیت‌های مشترک می‌توان در راستای تأمین منافع دو ملت گام‌های مؤثر و مفیدی برداشت.

وی میزبانی و حضور فعال قزاقستان در مذاکرات پیچیده و مهم هسته‌ای و نیز مذاکرات سوریه (روند آستانه) که پایه خوبی برای صلح و ثبات در منطقه است را مورد اشاره قرار داد و با تجلیل از آن اظهار داشت: تهران و آستانه در مسائل مختلف منطقه‌ای از جمله دریای خزر همکاری‌های سازنده و موفقی با یکدیگر داشتند و در بسیاری از مسائل مهم منطقه‌ای و جهانی از دیدگاه‌های نزدیکی به یکدیگر برخوردارند و می‌توانیم سطح همکاری و هماهنگی‌های خود را هر چه بیشتر افزایش دهیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: تهران و آستانه از ظرفیت‌های بسیار بزرگ اقتصادی برخوردار هستند و امیدواریم شاهد توسعه روزافزون روابط دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و علمی باشیم.

اسخت ارازبار، سفیر جدید قزاقستان در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، اراده سیاسی مثبت دو دولت ایران و قزاقستان را برای توسعه روابط مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اطمینان می‌دهم که برای گسترش و توسعه روابط دوستی و همکاری بین دو کشور، حداکثر تلاش خود رابکار خواهم گرفت.

انتهای پیام/

00رای ها
امتیازدهی به مقاله