برای کی روش ناراحت هستم/ فاصله فنی فوتبال ایران و ژاپن سه گل نبود

کارشناس مطرح فوتبال آسیا گفت: تیم ملی ایران تا مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا بهترین تیم بود اما در مقابل ژاپن باخت بدی را کسب کرد. با این حال باید به این تیم افتخار کرد. «گابریل تان» در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص رقابت های جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا که با […]

کارشناس مطرح فوتبال آسیا گفت: تیم ملی ایران تا مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا بهترین تیم بود اما در مقابل ژاپن باخت بدی را کسب کرد. با این حال باید به این تیم افتخار کرد.

«گابریل تان» در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص رقابت های جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا که با قهرمانی تیم ملی قطر به پایان رسید گفت: به نظرم آسیا بار دیگر نشان داد که در مسیر پیشرفت قرار دارد. قطر سالیان زیادی است برای این قهرمانی نقشه کشیده بود. آنها کار خود را از تیم های پایه آغاز کردند و حالا توانستند با یک مربی موفق که شناخت کاملی از فوتبال آسیا پیدا کرده بر بام فوتبال قاره بایستد.

کارشناس مطرح ورزشی «فاکس اسپورت آسیا» در ادامه افزود: طبق معمول تیم هایی که برنامه داشتند توانستند به مراحل بالاتر برسند. تیم های درجه دوم آسیا هم فاصله خودشان را با غول های فوتبالی کم کرده بودند تا شاهد برخی نتایج شگفت انگیز هم باشیم.

وی درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا تصریح کرد: ایران تا قبل از نیمه نهایی بهترین تیم بود. قدرت بازیکنان ایران در کنار کارلوس کی‌روش می توانست این تیم را به قهرمانی برساند. من فوتبال ژاپن را خیلی دوست دارم اما مشخص است که فاصله فنی دو تیم به اندازه سه گل نبود.

«تان» درباره حذف ایران در مرحله نیمه نهایی افزود: ایران لیاقت بسیار بالایی داشت که من شخصا فکر می کنم می تواند با ادامه مسیر پیشرفتش به بالاترین سطح باز گردد. به شخصه برای کارلوس کی روش ناراحت هستم که نتوانست به اهداف بلندمدت خود نزدیک شود و به موفقیت دست پیدا کند. با این حال عملکرد تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا باید باعث غرور و افتخار تمام فوتبالی ها باشد. فوتبالی که این تیم ایجاد می کرد بدون نقص بود اما در مقابل ژاپن روی اشتباهات باخت سنگینی را متحمل شد.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله