بزرگترین پرچم ایران در باغ موزه دفاع مقدس به اهتزاز درآمد

تهران- ایرنا- بزرگترین پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به طول ۴۲۰ متر و عرض حدود ۳۰۰ متر امروز جمعه با حضور شهردار تهران در باغ موزه دفاع مقدس به اهتزاز در آمد. به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، مراسم اهتزاز بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران با حضور «پیروز حناچی» شهردار تهران، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن […]

تهران- ایرنا- بزرگترین پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به طول ۴۲۰ متر و عرض حدود ۳۰۰ متر امروز جمعه با حضور شهردار تهران در باغ موزه دفاع مقدس به اهتزاز در آمد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، مراسم اهتزاز بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران با حضور «پیروز حناچی» شهردار تهران، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و جمعی از شهرداران مناطق مختلف شهر تهران در مجموعه باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
شهردار تهران در این مراسم با تبریک آغاز چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به مقام معظم رهبری، امام راحل، شهدا و تمامی ملت ایران گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون کشور ما اتفاقات بسیاری را پشت سر گذاشت که با وجود تمامی سختی ها و تلخی های جنگ هشت ساله همچنان مقتدرانه پیش می رویم.
وی تصریح کرد: دوران دفاع مقدس برای ما افتخار دائمی به وجود آورد و ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس از دستاوردهای آن دوران بود.
پیروز حناچی با بیان اینکه آبرو و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون مجاهدت ها و خون شهیدان است، گفت: ملت ایران قدردان جان فشانی و ایثارگری ها شهیدانی هستند که در طول هشت ساله دفاع مقدس از جان خود گذشتند تا این انقلاب پایدار و دوام داشته باشد.
** انقلاب اسلامی هویت ایران را احیا کرد
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی نخستین انقلابی است که با پشتوانه ملت و مردم ۴۰ ساله شده است و همه ساله در حال رشد و پیشرفت است.
سردار « بهمن کارگر» با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی است که با مردم فعالیت خود را آغاز کرده و پس از ۴۰ سال همچنان با مردم به مسیر و اهداف خود ادامه می دهد، افزود: به کوری چشم استکبار جهانی، مردم چهلمین سالگرد را با شکوهتر از گذشته جشن خواهند گرفت.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با مردم شکل و دوام گرفته و ثابت قدم بودن مردم در شعار و عمل از مهمترین ویژگی‌های آن است، گفت: انقلاب اسلامی نخستین انقلابی است که توانسته جهت گیری خود را از بدو تاسیس تاکنون حفظ کند چرا که این انقلاب با مردم آغاز شد.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تاکید کرد: انقلاب های فرانسه و روسیه همچون انقلاب اسلامی در اواخر قرن ۱۸، با مردم شروع کردند اما پس از گذشت حدود ۱۵ سال به انحراف رفت و انقلاب اسلامی با نام خداوند بزرگ آغاز شد و برای مردم، استقلال؛ آزادی و امنیت به ارمغان آورد.
سردار کارگر با بیان اینکه احیای هویت‌های ارزشمند که در دوران طاغوت لگدمال شده بود از دیگر ویژگی انقلاب اسلامی است، افزود: کشور ما در گذشته توسط ۶۰ تا ۱۰۰ هزار مستشار آمریکایی به سرکردگی سفیر آمریکا اداره می شد و در حال حاضر مستقل است.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک ایران به تصرف دشمن در نیامد، گفت: این موفقیت ها در حالی رقم خورد که ما در آن دوران سیم خاردار وارد می کردیم، اما امروز دنیا جمع شده تا جلوی پیشرفت های ما را در حوزه علوم و فناوری هسته ‌‌ای بگیرد و اجازه ندهد بیشتر از این جلو رویم.
وی خاطرنشان ساخت: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، طبق اعلام سازمان های بین المللی، ایران رتبه دوازدهم علمی را در سطح جهان دارد و اینها همه به برکت انقلاب است.
همچنین در پایان این مراسم از خانواده شهید « سید حسن حسینی » تجلیل شد.
شهید سید حسن حسینی در روز ۲۱ بهمن ۵۷ و راننده تاکسیرانی شهر تهران به هنگام امدادرسانی به درجه رفیع شهادت نائل شد که از خانواده این شهید تجلیل شد.
تجلیل از خانواده شهید داریوش رضایی نژاد و امیر محمد اجدری از دیگر برنامه های این مراسم بود.
همچنین شهردار تهران و مدیران حاضر در این مراسم قبل از شروع مراسم به مرقد مطهر شهدای گمنام مجموعه باغ موزه دفاع مقدس رفتند و با اهدای شاخ گل و قرائت فاتحه یاد این شهیدان را گرامی داشتند.
تهرام/۷۲۴۳/۶۰۰۳/۱۶۳۰
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله