تئاتر فجر بازخوانی باورها و بازآفرینی صحنه ای است

تهران – ایرنا – معاون امورهنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر تئاتر، گفت: این جشنواره‌، بازخوانی باورها و بازآفرینی صحنه ای است که مردمانش متولد اندیشه و زاده اراده خویش هستند. به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، سید محمد مجتبی حسینی در […]

تهران – ایرنا – معاون امورهنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر تئاتر، گفت: این جشنواره‌، بازخوانی باورها و بازآفرینی صحنه ای است که مردمانش متولد اندیشه و زاده اراده خویش هستند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، سید محمد مجتبی حسینی در این پیام آورده است: تئاترکهن الگوی روزآمدی است که دقیقه‌های دغدغه انسان را زیسته است و به افسون فنون و تمایز ضمیر، شکل دیگری برای جهان آرزومند است.
اندوه انسان معاصر اگر «شرنگ» «یخرجونهم من النور إلی الظلمات» باشد، تئاتر، «نوشداروی» «یخرجهم من الظلمات الی النور» است.انقلاب اسلامی ایران، مشرب هنر و مشهد هنرمندانی است که به هیئت ابراهیم، در آتش نمرود قد کشیدند و به مثابه‌ هارون، فریادی بر فرق فرعون شدند.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می افزاید: جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سی وهفتمین جشنواره تئاتر فجر به تبرک و تیمّن تعمیم تجربه و تکثیر تخصص سرمایه های انسانی، زمان آگاهی تولیدها و بازتولیدهای نمایشی، پذیرش نقش اجتماعی تئاتر و تکریم اهتمام و وجوب حقوق بخش غیردولتی، خوش فرجامی پیش‌بینی شده‌ای است که بر آن ناهمواری‌های بسیاری به همواری و رنج های گرانی به گنج بدل شده است.
حسینی در این پیام یادآورشد : شادمانی شریف پیش رو را بهانه می کنم و با طرح این اعتقاد که همداستانی خردمندانه اصحاب ارجمند تئاتر با سیاست‌های آفرینشی و رویکردهای صیانت از تئاتر، توسعه و تسری اجتماعی تئاتر را به دنبال خواهد داشت، چشم انتظار رویکردهای اندیشه ورز و تولیدات تعقل آفرین در این حوزه باقی خواهم ماند که قطعاً همیّت و غیرت هنرمندان، رخصت حضور به گیشه اندیشان نخواهد داد. ایمان دارم سرسپردگی متولیان تئاتر به خدمت و دل سپردگی هنرمندان تئاتر به تکالیف شهروندی این حوزه، آبادی امروز و آبادانی فردا را رقم خواهد زد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: زنده و زایا بودن تئاتر این روزگار را آرزو می‌کنم و در اندیشه‌ام این کاروان به سلامت و صبر از صحاری پیش روی بگذرد و به مقصد بنشیند.
سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از ۲۲ بهمن تا ۴ اسفندماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.
فراهنگ ** ۷۵۶۱ ** ۱۳۵۵ **
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله