تاریخ شهرآورد ۸۹ تغییر نمی کند

تهران- ایرنا- رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: با توجه به فشردگی مسابقات لیگ برتر امکان تغییر تاریخ دیدار برگشت تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر وجود ندارد. «سعید فتاحی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با بیان این مطلب افزود: اگر بخواهیم شهرآورد ۸۹ را به […]

تهران- ایرنا- رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: با توجه به فشردگی مسابقات لیگ برتر امکان تغییر تاریخ دیدار برگشت تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر وجود ندارد.

«سعید فتاحی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با بیان این مطلب افزود: اگر بخواهیم شهرآورد ۸۹ را به زمان دیگری موکول کنیم، عدالت برای سایر تیم های لیگ برتری از بین خواهد رفت.
وی اظهار داشت: تقویم مسابقات لیگ برتر از ۳ ماه قبل از شروع بازی ها به طور رسمی در اختیار باشگاه ها قرار گرفت که در این تقویم برنامه ۳۰ هفته لیگ برتر، جام حذفی، سوپرجام باشگاه های ایران و لیگ قهرمانان آسیا در آن لحاظ شده بود.
رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ افزود: می دانیم که اگر شهرآورد در ایام نوروز برگزار نشود، بهتر است اما براساس قرعه کشی انجام شده دیدارهای هفته بیست و سوم لیگ برتر که شهرآورد برگشت نیز در آن برگزار می شود، مصادف با روزهای هشتم، نهم و دهم فروردین ماه ۱۳۹۸ بود.
فتاحی درباره برگزاری اردوی تیم ملی از ابتدای نوروز ۹۸ نیز گفت: اردوی تیم ملی از روز اول تا ششم فروردین ماه برگزار خواهد شد و بازیکنان ملی پوش می توانند بدون هیچ گونه مشکلی در تمرینات تیم های باشگاهی شان حضور پیدا کرده و از نظر قانون فیفا نیز مشکلی در این باره وجود ندارد.
وی در پاسخ به این پرسش که اگر باشگاه استقلال برای تغییر برنامه شهرآورد درخواستی کتبی دهد آیا با این درخواست موافقت خواهد شد یا خیر، تاکید کرد :با توجه به فشردگی مسابقات لیگ برتر امکان تغییر تاریخ این مسابقه نیست.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در پایان گفت: استقلال و پرسپولیس به عنوان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا نیز حضور دارند و جابجایی شهرآورد ۸۹ به طور حتم برای این تیم ها مشکل ساز خواهد شد. امیدواریم سرخآبی ها بتوانند با درخشش در مسابقات بین المللی نماینده ای شایسته برای کشورمان باشند.
امروز اخبار مختلفی درباره اعتراض مسئولان باشگاه استقلال نسبت به تاریخ دیدار برگشت شهرآورد در رسانه ها منتشر شد. این اخبار بعد از آن منتشر شد که فدراسیون فوتبال زمان اولین اردوی تیم ملی را هفته اول فروردین ماه اعلام کرد. براساس تقویم مسابقات که سازمان لیگ پیش از آغاز فصل جاری لیگ برتر منتشر کرد، دیدار برگشت تیم های پرسپولیس و استقلال روز دهم فروردین ماه در ورزشگاه آزادی تهران است.
ورزشی**م.ت**۹۱۲۹
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله