تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج اعلام شد

در تازه‌ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج، سارا خادم الشریعه در رده پانزدهم قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه فوریه ۲۰۱۹ میلادی اعلام شد و بر اساس آن سارا سادات خادم‌الشریعه با ۲۴۷۶ واحد ریتینگ و ۶ پله صعود نسبت […]

در تازه‌ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج، سارا خادم الشریعه در رده پانزدهم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه فوریه ۲۰۱۹ میلادی اعلام شد و بر اساس آن سارا سادات خادم‌الشریعه با ۲۴۷۶ واحد ریتینگ و ۶ پله صعود نسبت به ماه گذشته در رده پانزدهم برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان جای گرفت. او در ماه گذشته با ۲۴۶۸ واحد ریتینگ در رده بیست و یکم جهان قرار داشت.

در بخش استاندارد شطرنجبازان بانوی کشورمان پس از سارا خادم الشریعه، آتوسا پورکاشیان با ۲۳۰۳ واحد ریتینگ در رده دوم قرار دارد و غزل حکیمی فرد با ۲۲۶۱ واحد در جایگاه سوم ایستاد. مبینا علی نسب، میترا حجازی پور، هانیه خلجی، آناهیتا زاهدی فر، مینو عسگری زاده، درسا محمدابراهیم‌خان و آنوشا مهدیان در رده های بعدی جای گرفتند.

در بخش استاندارد برترین شطرنجبازان بانوی جهان "هو یفان" با ۲۶۶۲ واحد همچنان صدرنشین است. "جو ونجون" چینی هم با ۲۵۷۵ واحد ریتینگ در رده دوم قرار دارد و "کاترینا لاگنو" با ۲۵۶۰ واحد در رده سوم ایستاده است.

در بخش استاندارد شطرنجبازان کشورمان پرهام مقصودلو با ۲۶۶۶ واحد ریتینگ در صدر جدول قرار گرفت. علیرضا فیروزجا با ۲۶۱۸ واحد ریتینگ در رده دوم قرار دارد و پویا ایدنی با ۲۶۰۴ واحد در جایگاه سوم ایستاد. سید محمد امین طباطبایی، احسان قائم مقامی، مسعود مصدق پور، امیررضا پوررمضانعلی، آرین غلامی، شاهین لرپری زنگنه و سید خلیل موسوی در رده های بعدی جای گرفتند.

در بخش استاندارد مردان جهان، "مگنوس کارلسن" قهرمان حال حاضر جهان با ۲۸۴۵ واحد ریتینگ در صدر برترین شطرنجبازان قرار دارد. "فابیانو کاروانا" آمریکایی با ۲۸۲۸ واحد ریتینگ و "دینگ لیرن " چینی با ۲۸۱۲ واحد ریتینگ در رده رده های دوم و سوم برترین شطرنجبازان جای گرفتند. "آنیش گیری"، "شهریار ممدیارف"، "ماکسیم وشیه"، "ویشواناتان آناند"، "یان نپومنیاشی "، "الکساندر گریشوک" و "لون آرونیان " در رده های چهارم تا دهم ایستادند.

در رده بندی تیم ها نیز، ایران با میانگین ۲۵۵۶ در رده بیست و پنجم جهان قرار گرفت. شطرنج کشورمان در آسیا همچنان در رتبه سوم قرار دارد. ایران در ابتدای سال ۲۰۱۵ با میانگین ۲۴۷۹ در رده ۵۱ جهان و ششم آسیا قرار داشت.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله