صافی نیوز

صافی نیوز / وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز در کشور در جهت ساخت مسکن کار بزرگی در قالب طرح نهضت ملی مسکن توسط دولت مردمی سیزدهم در حال انجام است.
مهرداد بذرپاش

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، مهرداد بذرپاش در جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی در شیراز اظهارداشت: میزان زمین تامین شده برای اجرای این طرح بی‌سابقه بوده و در حالی که در مسکن مهر در مجموع هشت هزار هکتار زمین تامین کردیم امروز و در طرح نهضت ملی مسکن در آستانه تامین 50 هزار هکتار زمین در کل کشور قرار داریم.

وی ادامه داد: در استان فارس تاکنون تامین افزون بر 2 هزار و 548 هکتار قطعی شده و حدود پنج هزار و 100 هکتار در آستانه قطعی شدن است یعنی عدد زمینی که در استان تامین می‌شود کمی کمتر از کل زمین تامین شده برای مسکن مهر در کل کشور است و این عدد نه کم سابقه بلکه بی سابقه است.

بذرپاش اظهار کرد: اخیرا با آمدن مدیریت جدید در بنیاد مسکن بحث واگذاری زمین روستایی که در مقطعی یک آرزو بوده در دستور کار قرار گرفته و امروز در یکی از روستا‌های اطراف شیراز شاهد این اتفاق هستیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال هدفگذاری کرده‌ایم که 500 هزار فقره واگذاری انجام شود و سال آینده هم همین میزان واگذار شود که عدد بسیار قابل توجهی است.

بذرپاش افزود: این زمین‌ها نه به شکل خام بلکه پس از آماده سازی به مردم تحویل داده می‌شود که برای آماده سازی این زمین‌ها نیز رقم بسیار بالایی صرف می‌شود.

وی ادامه داد: در مجموع کار بزرگی در طرح نهصت ملی مسکن در کشور در حال انجام است و اگر نظام بانکی قدری بیشتر همراهی کند میزان ساخت و ساز مسکن چه شهری، چه روستایی و چه خودمالکی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انتقاد‌های مطرح شده در خصوص ویلایی سازی‌ها افزود: ویلایی سازی و تک طبقه سازی سیاست ماست و هرکجا زمین اجازه دهد این کار را با رعایت ملاحظات انجام خواهیم داد.

بذرپاش، با اشاره به افتتاح آزادراه شیراز – اصفهان به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های عمرانی کشور گفت: امروز با افتخار می‌توانیم بگوییم در حوزه راهسازی مهندسان ایرانی به سطح قابل توجهی از توانایی رسیده اند که قابل افتخار است و برخی از کشور‌های منطقه درخواست دارند که ظرفیت و توان مهندسان و شرکت‌های ما برای اجرای پروژه‌های راهسازی خودشان استفاده کنند.

وی افزود: این نشان می‌دهد که در این بخش توسعه بسیار خوبی شکل گرفته و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *