تاکید ایران بر ارتقای همکاری های مشترک با هیات بین المللی کنترل مواد مخدر

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، با رئیس هیات بین‌المللی کنترل مواد مخدر دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایلنا، در این دیدار که به منظور رایزنی درخصوص ارتقای همکاری‌های مشترک از جمله بررسی زمینه‌های حمایت هیات بین‌‌المللی کنترل مواد مخدر از برنامه‌های […]

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، با رئیس هیات بین‌المللی کنترل مواد مخدر دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار که به منظور رایزنی درخصوص ارتقای همکاری‌های مشترک از جمله بررسی زمینه‌های حمایت هیات بین‌‌المللی کنترل مواد مخدر از برنامه‌های مقابله با مواد مخدر ایران صورت گرفت، بر لزوم گسترش تبادل تجربیات و همکاری به ویژه درخصوص شناسایی و کشف مواد پیش ساز و مواد مخدر صنعتی تاکید شد.

کاظم غریب‌آبادی ضمن حمایت ایران از نقش نظارتی هیات بین‌المللی کنترل مواد مخدر که براساس کنوانسیون‌های سه گانه مواد مخدر به آن اعطاء شده است، از اقدامات خلاف مقررات برخی کشورها در قانونی‌سازی موادی که تحت نظارت بین‌المللی قرار دارند، ابراز نگرانی کرد.

وی بر لزوم تداوم ایفای نقش حرفه‌ای هیات بین‌المللی کنترل مواد مخدر در چارچوب مقررات بین‌المللی تاکید کرد.

انتهای پیام/