تخفیف ۵۰ درصدی برای شرکت در ۱۵ نمایشگاه خارجی

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی می گوید: ۱۵ نمایشگاه خارجی در تقویم کاری این شرکت تعریف شده که شرکت کنندگان از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار می شوند. «بهمن حسین زاده» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی فقط به شرکت کنندگان در ۱۵ […]

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی می گوید: ۱۵ نمایشگاه خارجی در تقویم کاری این شرکت تعریف شده که شرکت کنندگان از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار می شوند.

«بهمن حسین زاده» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی فقط به شرکت کنندگان در ۱۵ نمایشگاه خارجی که در تقویم شرکت سهامی قرار دارد تخفیف ۵۰ درصدی می دهد و بقیه نمایشگاه ها را نمی تواند پوشش دهد.
نمایشگاه هایی از جمله «نمایشگاه های مواد غذایی و نوشیدنی بیرمینگهام- انگلستان»، «معدن، صنعت، برق و انرژی ژوهانسبورگ- آفریقای جنوبی»، «صنعت چرم و کفش مسکو-روسیه ۲۰۱۸»، «سلامت کراچی- پاکستان»، «ساختمان بلونیا- ایتالیا (SAIE 2018)»، « گل وگیاه وایف هازن- هلند (IFTF 2018)»، «صنعت پلاستیک استانبول-ترکیه (PLASTEURASIA 2018)» «صنعت ساختمان کراچی- پاکستان» و «صنعت ساختمان تاشکند-ازبکستان (UZBUILD 2019)» در تقویم شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی مشخص شده است.
به گفته وی، شرکت کننندگان در دیگر نمایشگاه های خارجی، از سازوکارهای حمایتی سازمان توسعه تجارت بهره مند می شوند.
حسین زاده از تدوین برنامه ای برای فعال کردن نمایشگاه های اختصاصی و پاویونی ایران در کشورهای همسایه خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده است که ما به کشورهای همسایه فضا داده و در مقابل، برای حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه های اختصاصی ایران فضای نمایشگاهی بگیریم؛ به این ترتیب، هزینه غرفه برای شرکت های ایرانی رایگان می شود.
سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی اضافه کرد: برای این همکاری های دوجانبه، کشورهای افغانستان، عراق، آذربایجان، عمان و قطر در اولویت قرار دارند.
وی اظهار داشت: برای همکاری در زمینه برگزاری نمایشگاه های پاویونی، به تازگی قراردادی با ایتالیا منعقد شده و تفاهم نامه هایی با کشورهای ازبکستان، سوریه و ترکیه در حال انعقاد است.
حسین زاده با بیان اینکه نمایشگاه ها، پیشانی صادراتی کشور به شمار می روند، گفت: رویکرد جدید نمایشگاه های خارجی این است که از حالت سنتی – برپایی غرفه و حضور صِرف در نمایشگاه ها – خارج شویم و پیش از برگزاری نمایشگاه، مطالعاتی کامل در مورد نیازها، قوانین و مقررات و دیگر شاخص های بازارهای هدف انجام شود.
اقتصام**۹۱۸۹** ۲۰۲۳
انتهای پیام/