ترقی:

لایحه جامع انتخابات به تقویت احزاب کمک می کند

صافی - یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: علاوه بر قانون جامع انتخابات باید در قانون احزاب هم اصلاحاتی انجام شود تا مجموعه این عوامل بتواند تشکل‌های سیاسی کوچک را به سمت ادغام و تشکیل احزاب قوی هدایت کند.

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگویی، با بیان اینکه جهت‌گیری لایحه جامع انتخابات به سوی احزاب فراگیر و قوی است، بیان کرد: این لایحه که مراحل نهایی تهیه آن در دولت در حال سپری شدن است، می‌تواند برای تقویت احزاب مفید باشد.

وی درباره وجود شرط ۵ هزار عضو احزاب برای ارائه لیست انتخاباتی در لایحه جامع انتخابات اظهار کرد: شاید این شرط نتواند به تنهایی عاملی برای ادغام احزاب کوچک باشد. باید در قانون احزاب هم اصلاحاتی انجام شود تا مجموعه این عوامل بتواند تشکل‌های سیاسی کوچک را به سمت ادغام و تشکیل احزاب قوی هدایت کند.

ترقی افزود: در حال حاضر تشکل‌های صنفی و انجمن‌های اسلامی که تشکل سیاسی نیستند، جای احزاب را گرفته‌اند و این اشکال باید برطرف شود تا احزاب میدان‌دار فعالیت سیاسی و انتخاباتی در کشور باشند.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین با اشاره به اینکه حزب موتلفه در سراسر کشور ۲۲۰ دفتر و بیش از ۵ هزار عضو دارد، تصریح کرد: لایحه جامع انتخابات زمینه را برای ایجاد جبهه‌های سیاسی نیز فراهم کرده است. احزابی که اعضای آنها به پنج هزار نفر نمی‌رسد می‌توانند در مقطع برگزاری انتخابات جبهه تشکیل دهند. جبهه می‌تواند فعالیت تشکل‌های سیاسی را در زمانی که انتخابات نیست به صورت مستقل حفظ کرده و در زمان انتخابات هم به تجمیع تشکل‌های سیاسی کمک کند.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله