امروز: پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۰:۲۳

صافی – عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: دشمن به خوبی می داند که راه مقابله با انقلاب اسلامی، تحریم و اخلال در قیمت ارز نیست بلکه آسانترین راه ترویج بی حجابی و سست کردن بنیان خانواده است.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه اظهار داشت: موضوع حجاب در برخی از کشورهای اروپایی مانند ترکیه از کشور ما مناسب تر و بیشتر رعایت می شود.

وی اضافه کرد: حجاب یک اصل مسلم اسلامی و قرآنی است و باید مردان و زنان از آن به عنوان یک رکن اسلامی دفاع کنند.

وی با بیان اینکه کشف حجاب، توطئه رضاشاه و حکومت پهلوی برای مبارزه با اسلام بود، یادآوری کرد: حجاب ریشه در فرهنگ اسلامی و دینی ما دارد و دستگاه های فرهنگی باید نسبت به ترویج فرهنگ حجاب و عفاف تدبیر لازم را داشته باشند.

آیت الله پورمحمدی تاکید کرد: مراغه شهری حسینی و ولایت مدار است و نباید شاهد رشد بی حجابی و بی بندوباری در این شهر باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مهمانی های مختلط شبانه در این شهر حسینی در چند ماه گذشته ناراحت کننده و تاسف بار بود که با ورود به موقع دادستانی، دادگستری و نیروی انتظامی با آن ها برخورد شد.

وی گفت: در آستانه کشف حجاب رضاخانی باید ریشه فساد در کشور قطع و نابود شود.

وی ادامه داد: ما برای دفاع از ارزش ها و اعتقادات دینی و معنوی خود در مقابل هجمه های فرهنگی دشمن باید به سلاح بصیرت، علم و دانش مجهز شویم.

وی با اشاره به اینکه چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد که وضعیت حجاب در برخی از شهرها و مناطق تاسف بار است، گفت: دشمن برای تضعیف ارزشهای معنوی و دینی از جمله عفاف و حجاب برنامه ریزی کرده و باید هوشیار باشیم.

آیت الله پورمحمدی به مقام و منزلت شهدای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: شهدا برای کسب مقام و منصب به جبهه نرفتند بلکه برای احیای دین و تحقق آرمان های اسلام قدم در این راه پرفراز و نشیب گذاشتند.

وی ادامه داد: ما مدیون شهدا هستیم و باید با حفظ و صیانت از ارزش های دینی و جاری و ساری کردن آن در جامعه ادامه دهنده راه آنان باشیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار