تعداد تصفیه خانه های کشور پس از انقلاب بیش از پنج برابر شد

گچساران – ایرنا -مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: هم اکنون ۱۴۰ تصفیه خانه فاضلاب در کشور وجود دارد که نسبت به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از پنج برابر شده است. به گزارش ایرنا، حمیدرضا جانباز روز پنجشنبه در آیین شروع عملیات اجرایی ۲ طرح حوزه آب و فاضلاب شهر باشت، […]

گچساران – ایرنا -مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: هم اکنون ۱۴۰ تصفیه خانه فاضلاب در کشور وجود دارد که نسبت به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از پنج برابر شده است.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا جانباز روز پنجشنبه در آیین شروع عملیات اجرایی ۲ طرح حوزه آب و فاضلاب شهر باشت، تعداد تصفیه خانه های فاضلاب ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی را ۲۷ مورد ذکر کرد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور تصریح کرد:۵۰ درصد از جمعیت ایران زیر پوشش سامانه های فاضلاب قرار دارند.
جانباز ادامه داد : ۸۰۰ آزمایشگاه آب و فاضلاب در ایران احداث شده که از این تعداد ۱۵ مورد در رده بین المللی است.
به گفته وی نزدیک به ۱۰۰ درصد از جمعیت شهری کشور زیر پوشش آب سالم قرار گرفته است که از این نظر ایران از جمله کشورهای پیشرفته جهان است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین با اشاره به اهمیت آب سالم برای حیات انسان گفت: مدیریت منابع آب از جمله اولویت های جدی دولت است.
علی محمد احمدی اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح تصفیه خانه فاضلاب و تامین آب آشامیدنی شهر کوچک باشت آغاز شده که می تواند برکات ارزنده ای برای بهداشت و سلامت مردم داشته باشد.
به گفته وی این طرح ها با ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اعتبار تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای باشت و لنده در بودجه ۱۳۹۸ پیش بینی شده است.
غلامرضا تاجگردون از مردم شهر باشت خواست تا مسئولان آب و فاضلاب را برای اجرای طرح تصفیه خانه شهر باشت همراهی کنند.
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد نیز اظهار داشت: عملیات اجرایی حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه آب آشامیدنی شامل ۱۶ کیلومتر خط انتقال، احداث پمپاژ آب و مخزن بین راهی با ۱۰۰ میلیارد ریال اجرا می شود.
سیدعلی لدنی نژاد بیان کرد: اعتبار این طرح از محل ماده ۱۰ و ۱۲ بحران و تملک و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد تامین شده است.
شهر باشت در تابستان سال های گذشته با تنش آبی مواجه شده بود.
وی تصریح کرد: طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر باشت نیز با ۳۵۰ میلیارد ریال اجرا می شود.
وی اضافه کرد: ۵۱ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و چهار کیلومتر خط انتقال از بخش های مختلف این طرح است.
لدنی نژاد ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب باشت ۲ هزار ۶۰۰ متر مکعب در شبانه روز ذکر کرد.
شهرستان باشت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد دارای حدود ۲۲ هزار نفر جمعیت است که بیش از ۱۰ هزار نفر آن در شهر و بقیه در روستاها زندگی می کنند.
۸۱۴۳/۲۰۸۲/۶۱۱۰
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله