تعداد چاه های غیرمجاز به ۳۰۰ هزار حلقه رسید

تهران- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو نوشت: ۱۲ سال قبل تعداد چاه‌های غیرمجاز در کشور حدود ۱۰۰ هزار حلقه بود که تعداد این چاه‌ها اکنون به بیش از ۳۰۰ هزار حلقه رسیده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «قاسم تقی‌زاده خامسی» امروز شنبه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: در […]

تهران- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو نوشت: ۱۲ سال قبل تعداد چاه‌های غیرمجاز در کشور حدود ۱۰۰ هزار حلقه بود که تعداد این چاه‌ها اکنون به بیش از ۳۰۰ هزار حلقه رسیده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «قاسم تقی‌زاده خامسی» امروز شنبه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: در این مدت برداشت آب از منابع زیرزمینی رشدی دو برابری داشته و به حدود هشت و نیم میلیارد متر مکعب رسیده است.
وی به سفر هفته گذشته خود به استان همدان – در معیت معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو – اشاره کرد و ادامه داد: «هر کجا باریکه‌ای جاریست، درخواست احداث سد وجود دارد که نهایتا به توسعه اراضی کشاورزی و مصرف غیرمتعارف آب منتهی می‌شود؛ روندی که متاسفانه همچنان ادامه دارد».
معاون وزیر نیرو اضافه کرد: امروز که تقاضا در حوزه آب از منابع موجود بسیار بیشتر است، شناخت آنچه موجب این افزایش تقاضا است در کنار عوامل طبیعی و عوامل غیرقابل تغییر، اجتناب از اشتباه‌های گذشته و دنبال کردن آنچه به درستی در گذشته انجام شده، قدم اول در حل مساله آب است.
تقی زاده افزود: همسایگان ما بیش از آنکه به دکل‌های نفتی بپردازند، به موضوع آب و بازچرخانی آن فکر می‌کنند، سعی ما نیز بر این خواهد بود.
اقتصام**۹۱۸۹** ۱۰۵۵
انتهای پیام/