امروز: شنبه، 2 مهر 1401 22:18

توصیه مراجع تقلید به دولت درباره وضعیت اقتصادی

صافی – مرجع تقلید شیعه گفت: قشرهای ضعیف جامعه وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارند و قشر متوسط جامعه در حال تبدیل شدن به قشر ضعیف هستند.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در قم با بیان این‌که من هر روز صدقه خود را در صندوق صدقات کمیته امداد می‌اندازم، در ادامه اظهار کرد: استفاده از مشارکت‌های مردم اهمیت بسیاری دارد، از همین‌رو باید به‌صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. وی افزود: در وضعیت فعلی که فشارهای اقتصادی مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده، خدمات کمیته امداد بسیار ارزشمندتر از گذشته شده است.

این مرجع تقلید با بیان این‌که اخبار خوبی از کمیته امداد به ما رسیده است، تصریح کرد: این اخبار نشان می‌دهد که کمیته امداد بیشتر مورد اعتماد مردم قرار گرفته است، از همین‌رو نه تنها درجا نمی‌زند بلکه در حال پیشرفت است. مکارم شیرازی با تأکید مجدد بر این‌که قشر ضعیف جامعه وضعیت مطلوبی ندارد، خاطرنشان کرد: دولت باید بودجه کمیته امداد را افزایش دهد، چون قشرهای ضعیف جامعه وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارند و قشر متوسط جامعه در حال تبدیل شدن به قشر ضعیف هستند. این مرجع تقلید با بیان این‌که فعالیت‌های کمیته امداد باید به مردم معرفی شود، یادآور شد: در صورت تحقق این هدف کمک‌های مردمی بیشتر می‌شود و به برخی سئوالات که در خصوص محل هزینه‌ کمیته امداد مطرح می‌کنند پاسخ داده خواهد شد.

آیت الله علوی گرگانی: مسئولان از صبر مردم سواستفاده نکنند؛ گرانی‌ها را کنترل کنند

آیت الله علوی گرگانی نیز با اشاره به آیه ای ازقرآن کریم اظهار داشت: اگر مسئولین به وظیفه ای که به آن‌ها محول شده است عمل کنند صراط مستقیم به آن‌ها نشان داده می‌شود. وی با اشاره به مشکلات کشور و مسئولیت مدیران در این زمینه اافزود: مسئولین برای رفع مشکلات کشور متعهد هستند و در این زمینه نباید از هیچ تلاشی دریغ کنند. مرجع تقلید شیعیان گفت: اهل بیت(ع) مردم دار بودند وهمواره برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کردند، اگر مسئولین کمی دلسوز بودند گرانی و مشکلات کشور رفع می‌شد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: رئیس جمهور به من تماس گرفت و گفت اگر امری دارید بگویید که به وی گفتم تلفن را زمین می‌گذارم و ناله‌های مردم را بشنوید که به خاطر مشکلات کشور است.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: ملت ایران نجابت دارد که نسبت به مشکلات و گرانی‌ها سکوت کرده است، به مسئولین گفتم که از صبر مردم سواستفاده نکنند و گرانی‌ها را کنترل کرده و مشکلات جامعه را رفع کنند.

وی افزود: از رئیس جمهور و مسئولین می‌خواهم محبت خود را جامعه نشان دهند و مردم مشاهده کنند که وضع کشور تغییر کرده و مشکلات رفع شده است.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...