امروز: پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۳:۴۰

صافی – مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) گفت: ثبت نام این مسابقات در یک مرحله و بصورت اینترنتی می باشد و از روز پنجشنبه بیستم دی ماه جاری آغاز می شود و تا روز پنجشنبه 27 دی ماه ادامه خواهد داشت.

مرتضی نجفی قدسی شامگاه یکشنبه در گفت و گویی افزود: دوازدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش برادران، طی روزهای پانزدهم تا بیست و یکم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در رشته های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم در مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این مسابقات قرآنی در پنج رشته حفظ کل، حفظ بیست جزء، حفظ ۱۰ جزء، قرائت و ترتیل خوانی قرآن کریم در ۲ مقطع سنی زیر ۱۶ سال و بالای آن ویژه برادران برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: داوطلبان باید برای شرکت در این مسابقات، حتما دارای شماره حساب در یکی از شعب بانک ملت و یا بانک ملی باشند و سپس به سایت مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) به نشانی اینترنتی https://qdqat.ir مراجعه کرده و فرم های مربوطه ثبت نام، انتخاب رشته آزمون و انتخاب زمان آزمون را تکمیل و کد رهگیری ثبت نام در رشته مورد نظر را دریافت نمایند.

نجفی قدسی یادآور شد: اولویت تعیین زمان آزمون بر اساس زمان مراجعه به سایت می باشد و لذا افرادی که تمایل دارند روز و ساعت خاصی را انتخاب نمایند، باید زودتر به سایت مذکور جهت ثبت نام مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: ظرفیت ثبت نام در رشته های مختلف محدود می‏باشد و امکان ویرایش رشته و یا زمان انتخابی فقط برای یک بار وجود خواهد داشت. در ضمن داشتن حداکثر یک همراه در مسابقات فقط برای افراد معلول و یا زیر ۱۶ سال بلامانع است، این افراد باید مشخصات فرد همراه خود را در بخش کاربری خود وارد نمایند.

وی یادآور شد: شرکت کنندگان، جهت چاپ کارت شرکت در مسابقه می توانند پس از ثبت نام موفق و انتخاب زمان آزمون خود، به سایت مراجعه کرده و اقدام به دیدن و چاپ کارت ثبت نام کرده و از روز و ساعت آزمون خود و همچنین نشانی دقیق محل مسابقات که در کارت قید شده مطلع گردند، همچنین در زمان حضور در مسابقات، داشتن کارت چاپ شده ثبت نام و همراه داشتن کارت ملی و یا پاسپورت، الزامی است.

نجفی قدسی افزود: پس از پایان مهلت ثبت نام، به هیچ عنوان زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد و لذا داوطلبان سعی کنند در زمان تعیین شده برای ثبت نام همت نمایند.

وی گفت: با توجه به اینکه دارالقرآن امام علی(ع) در شعب مختلف خود در سطح کشور، حافظان پنج جزء را مورد تقدیر قرار می دهد، در مرحله سراسری رشته پنج جزء وجود ندارد و رشته های حفظ منحصر به ۱۰جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء می باشد.

وی تاکید کرد: در این دوره از مسابقات هر داوطلب تنها در یک رشته می تواند شرکت کند و همچنین افرادی که در دوره های قبل حدنصاب رشته های حفظ ۱۰ جزء و بیست جزء را کسب کرده باشند در این دوره در همان رشته نمی توانند مجددا شرکت نموده و باید در مقطع بالاتر به رقابت بپردازند.

نجفی قدسی گفت: نفرات اول مسابقات سال های قبل تا ۲ سال در همان رشته نمی توانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبت نام نمایند، همچنین دراین دوره از مسابقات مرحله فینال برای همه رشته ها وجود ندارد و لذا داوطلبان سعی کنند در همان مقطع مسابقات تلاش لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: آیین اختتامیه این مسابقات، روز یکشنبه ۲۱ بهمن ماه در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار خواهد شد و از نفرات برتر با اهدای جوایزی تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار