جزئیات کمک وزارت ورزش به فوتبال اعلام شد

وزارت ورزش پس از اتفاقات اخیر و مباحث مطرح شده از سوی سرمربی تیم ملی، جزئیات کمک‌های مالی خود به فدراسیون فوتبال و تیم ملی را منتشر و تاکید کرد کی‌روش انتظارات را برآورده نکرد. به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران درحالی نتوانست به عنوان قهرمانی در هفدهمین دوره رقابتهای جام ملت های […]

وزارت ورزش پس از اتفاقات اخیر و مباحث مطرح شده از سوی سرمربی تیم ملی، جزئیات کمک‌های مالی خود به فدراسیون فوتبال و تیم ملی را منتشر و تاکید کرد کی‌روش انتظارات را برآورده نکرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران درحالی نتوانست به عنوان قهرمانی در هفدهمین دوره رقابتهای جام ملت های آسیا دست پیدا کند که کارلوس کی روش بارها در مصاحبه هایش از حمایت نشدن تیم ملی توسط وزارت ورزش انتقاد کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران حتی پس از دریافت پاداش پیروزی برابر یمن به انتقاد از وزارت ورزش پرداخت و در مصاحبه ای تند، وزیر ورزش را مخالف سیاست های او و فدراسیون معرفی کرد.

پس از حذف تیم ملی و اظهار نظرهای متفاوتی که در این مورد صورت گرفته است، وزارت ورزش امروز یکشنبه در اقدامی که به نظر می رسد برای شفاف سازی بیشتر و پاسخ دادن به اظهارات کی روش و موافقانش است، فهرست کمک های این وزارتخانه به فوتبال را منتشر کرد.

محمدرضا داورزنی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد از ابتدای سال جاری ، ۲۷ میلیارد تومان کمک و چهار و نیم میلیون دلار ارز به فوتبال پرداخت کرده‌ایم که بسیار بیشتر از تعهد ابتدای سال وزارتخانه بوده است.

داورزنی افزود: در این رابطه به پیشنهاد دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و موافقت معاون اول رئیس جمهوری یازده میلیارد تومان در سه مرحله ( دو و نیم ، پنج و سه و نیم میلیارد ) طی دو ماه جهت تامین هزینه های تدارکاتی و پشتیبانی و آماده سازی تیم ملی و همچنین پاداش ورزشکاران در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفت که تا اینجای کار هر آنچه که مربوط به وزارتخانه بوده تمام و کمال انجام شده است.

داورزنی ادامه داد: با توجه به آمادگی تیم و اینکه تیم ۸ سال در اختیار سرمربی و کادر فنی گرانقیمت خود بود، انتظار مردم، قهرمانی این تیم در جام ملتها بود و ما پیش بینی پاداش این موفقیت را داشتیم تا در صورت قهرمانی بلافاصله پرداخت گردد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اضافه کرد: از نظر ارزی نیز از ابتدای سال تا اوایل مهر ارز مورد نیاز تیم ملی و فدراسیون فوتبال با نرخ چهار و دویست تومان و از مهر ماه تاکنون ارز یورو با نرخ بازار ثانویه و مجموعا به میزان چهار و نیم میلیون دلار در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفته است.

معاون قهرمانی در خصوص نتایج تیم ملی در جام ملتها اسیا گفت : درباره عملکرد تیم ملی و مسائل فنی، باید فدراسیون پاسخگو باشد و قطعا به زودی این کار را انجام خواهد داد.

داورزنی تاکید کرد: برای آینده تیم ملی بهتر است فدراسیون ابتدا اهداف و برنامه های خود را تا جام جهانی و جام ملتهای پیش رو تبیین کند و براساس آن گزینه های سرمربیگری تیم ملی را شناسایی و پس از رسیدن به جمع بندی معرفی کند. قطعا وزارت از این فرایند تیم ملی و سرمربی معرفی شده همچون گذشته حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله