جشنواره ملی برفی کاکان با معرفی شرکت کنندگان برتر پایان یافت

یاسوج- ایرنا- سومین جشنواره ملی برفی کاکان ، امروز جمعه با معرفی ۴۰ نفر شرکت کننده برتر در پیست اسکی کاکان در شمال شهر یاسوج پایان یافت. به گزارش ایرنا، پیست اسکی کاکان در ۱۸کیلومتری شمال شهر یاسوج و در دامنه های سترگ دنا با پوشش برفی متراکم این روزها صحنه نمایش زیبایی هایی از […]

یاسوج- ایرنا- سومین جشنواره ملی برفی کاکان ، امروز جمعه با معرفی ۴۰ نفر شرکت کننده برتر در پیست اسکی کاکان در شمال شهر یاسوج پایان یافت.

به گزارش ایرنا، پیست اسکی کاکان در ۱۸کیلومتری شمال شهر یاسوج و در دامنه های سترگ دنا با پوشش برفی متراکم این روزها صحنه نمایش زیبایی هایی از آفرینش و طبیعت سحرانگیز سرزمین برف و آفتاب (کهگیلویه وبویراحمد) است.
پیست اسکی کاکان نزدیکترین پیست به استان های جنوبی کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس است و به همین دلیل شرایط خاصی را برای میزبانی و گذران لحظه های خوش برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی و گردشگران در جای جای این کشور و حتی گردشگران خارجی داراست.
پیست کاکان به لحاظ اقلیمی، جغرافیایی و موقعیت بکر برای جذب سرمایه گذاری، رونق گردشگری ورزشی ،توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال یکی از مهمترین پتانسیل های یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد محسوب می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه گردشگری محور اول توسعه استان تعیین شده، گفت: کهگیلویه و بویراحمد به علت جاذبه های بسیار قطب گردشگری محسوب می شود و باید از این ظرفیت در همه فصول سال استفاده شود.
مجمود باقری بیان کرد: از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره ملی برفی در پیست اسکی کاکان ایجاد شور و نشاط بین مردم و معرفی توانمندی های حوزه های مختلف کهگیلویه و بویراحمد به گردشگران و سرمایه گذاران است.
وی افزود: ۲۰ هزار نفر گردشگر در جشنواره ملی برفی از استان های یزد، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، فارس و تهران شرکت کردند.
باقری بیان کرد: اسکی، اسنو برد، مجسمه سازی در ۲ بخش حرفه ای و غیرحرفه ای، عکاسی و بازی های بومی و محلی، نقاشی برای کودکان، طرح سوال در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و توزیع غذاهای بومی و محلی در این جشنواره اجرا شد.
وی عنوان کرد: تعدادی از این گردشگران در مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان از ۴۰نفر از شرکت کنندگان تجلیل شد.
مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: با توجه به ظرفیت های متعدد، شرایط جغرافیایی و تنوع آب و هوایی کهگیلویه و بویراحمد ، سومین جشنواره برفی دنا فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه های طبیعی و گردشگری این استان است.
وی با اشاره به مزیت برگزاری چنین جشنواره هایی، افزود: طی چند روز اخیر چندین سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در پیست اسکی کاکان اعلام آمادگی کرده اند.
پیست اسکی کاکان در دامنه‌های رشته کوه زاگرس و قله دنا در ارتفاع ۲ هزار و ۶۰۰ متری در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج نزدیک به دهستان کاکان واقع شده است.
طول مفید پیست کاکان ۶۰۰ متر و عرض آن ۱۵۰ متر است.
این پیست یکی از زیباترین پیست های اسکی کشور است که در سال ۱۳۷۳ با نصب یک دستگاه بالابر افتتاح شد و سپس تا سال ۸۴ امکانات آن با سه تله اسکی شامل یک دستگاه بالابر برای افراد مبتدی و ۲ دستگاه بالابر اسکی بازان حرفه ای افزایش یافت.
رونق غذاهای محلی مانند آش کارده، آش دوغ، آش ماست در هوای سرد بخش دیگری از جاذبه هاست.
بر اساس گزارش راهداری استان و به استناد آمار استخراجی از دستگاه های تردد شمار در روزهای تعطیل بیش از ۱۲ هزار خودرو و در روزهای غیر تعطیل تا ۳ هزار خودرو در مسیر پیست عبور و مرور می کند.
۹۸۶۸/۱۶۶۲
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله