حجت‌الاسلام سیدمحمد هاشمی امام جمعه جدید ماکو در استان آذربایجان غربی شد.

امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ماکو، مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید ماکو با حضور حجت الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی انجام و حجت‌الاسلام سیدمحمد هاشمی به جای حجت‌الاسلام ایوب رنجبری به مدت سه سال به عنوان امام جمعه جدید این شهر معرفی شد.

امام جمعه ارومیه در این جلسه با اشاره به خدمات امام جمعه سابق شهرستان ماکو اظهار کرد: بی‌شک حجت‌الاسلام ایوب رنجبری خدمات بسیاری در شهرستان ماکو انجام داده‌ و پس از چند سال، با صلاح‌دید خود از این سمت استعفاء داد تا در سنگری دیگر به خدمت بپردازد.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی تصریح کرد: حجت الاسلام سیدمحمد هاشمی نیز سابقه امامت جمعه در شهرستان شوط را داشته و می‌تواند در ماکو این مسؤولیت را ادامه دهد.

وی در ادامه بر تلاش مسؤولان نظام برای خدمت به مردم تاکید کرد و افزود: بی تردید تمامی مسؤولیت‌ها به عنوان امانت الهی در اختیار مسؤولان قرار دارد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه اکنون دشمنان نظام، شدیدترین حملات را در بخش اقتصاد و فرهنگ بر جمهوری اسلامی ایران وارد می کنند، بیان کرد: این صحنه آزمایش مردم و نوعی آزمایش الهی است تا برخورد مردم و مسؤولان با اینگونه مشکلات مشخص شود.

در ادامه حجت الاسلام رنجبری، امام جمعه سابق ماکو نیز که از سال ۸۸ این سمت را بر عهده داشت در این جلسه تصریح کرد: در برخی رسانه‌ها نوشته‌ شده که امام جمعه ماکو باید از مردم عذرخواهی کند، با توجه به اینکه بنده تمام توان خود را برای خدمت به مردم ماکو به کار گرفته‌ام، اگر قصور و کوتاهی از بنده سرزده است، عذرخواهی می‌کنم.

  • منبع خبر : فارس