فعال اصلاح طلب:

خاتمی هیچگاه نه ریاست طلب بوده نه جاه طلب

صافی نیوز / یک چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: کسانی که تلاش می کنند خاتمی را از جریان اصلاحات حذف کنند، دچار اشتباه بزرگی شده اند.

به گزارش صافی به نقل از برنا، جلال جلالی زاده، چهره سیاسی اصلاح طلب، درباره تلاش های برخی برای کمرنگ جلوه دادن نقش خاتمی در جریان اصلاح طلب به برنا گفت: در این باره که خاتمی در میان اصلاح طلبان از جایگاه و احترام ویژه ای برخوردار است، شکی نیست؛ خاتمی هیچ گاه نه جاه طلب بوده و نه ریاست طلب و نه تلاش داشته خودش را مطرح کند چرا که همواره او بر مصالح اصلاح طلبی و ملت، تاکید دارد و در موضوعات گوناگون به عنوان مشاور عمل کرده و شورای عالی سیاستگذاری و  شورای اصلاحات بیشتر خودشان تصمیم گیرنده بودند و در واقع از مشورت خاتمی، بهره بردند.

او در این باره که برخی تلاش دارند نقش خاتمی را کمرنگ کنند، افزود: کسانی که تلاش می کنند خاتمی را از جریان اصلاحات حذف کنند دچار اشتباه بزرگی شده اند چراکه این افراد در میان اصلاح طلبان، جایگاهی ندارند اما تلاش می کنند با جمع کردن دو یا سه نفر در اطراف خود، جایگاهی برای خود کسب کنند.

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت عنوان کرد: یقینا جریان اصلاح طلب بدون خاتمی نه پیشرفتی خواهد داشت و نه ماندگار است. از این رو کسانی که دلسوزی جریان اصلاحات هستند نباید خاتمی را تضعیف کنند چراکه خاتمی شخصیتی روشنفکر، اندیشمند و دلسوز است و هیچ گاه زیان یا بدی برای افراد، نمی خواهد.

او در پایان عنوان کرد: بنده یقین دارم که درون اصلاح طلبان کسانی هستند که نمی توان آنها را اصلاح طلب خالص یا مخلص خواند چراکه در همه دوره ها بوده اند؛ از این رو این افراد نمی توانند برای اصلاح طلبان تعیین تکلیف کرده یا حداقل نسبت به خاتمی کاری کنند.

انتهای خبر/