امروز: شنبه، ۹ مهر ۱۴۰۱ ۲۱:۱۸

خواسته های غیر منطقی برخی قدرت های خارجی را نمی پذیریم

صافی – معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: تاکید جمهوری اسلامی ایران بر روابط منطقی و مثبت با جهان است و خواسته‌های غیر منطقی برخی از قدرت‌های خارجی را نمی‌پذیریم.

حسینعلی امیری در این دیدار به روابط خوب دیپلماسی بین جمهوری اسلامی ایران و الجزایر اشاره کرد.

وی در این دیدار ابراز امیدواری کرد که کمیسیون عالی همکاری های دولت ایران و الجزایر در ایران برگزار گردد و گفت: ما با کشور برادر و دوست، الجزایر مبانی مشترک بسیار زیادی داریم و با توجه به مسئولیت اینجانب به عنوان معاون پارلمانی رییس جمهور، آمادگی کامل داریم که از این ظرفیت برای گسترش روابط بهره برداری نماییم.

امیری افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران از تفکیک قوا برخوردار بوده و رابطه بسیار خوبی بین دولت و مجلس شورای اسلامی ایران وجود دارد.

معاون امور مجلس رییس جمهور به شکل گیری گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر اشاره کرده و ابراز امیدواری کرد: با برگزاری منظم و دوره ای نشست های گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر شاهد استفاده حداکثری از ظرفیت ها و نقاط مشترک در ارتقاء سطح روابط موثر میان دو کشور باشیم.

امیری به سابقه تاریخی دو کشور و وجود مشترکات فراوان اشاره کرده و افزود: باید تلاش کرد همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف گسترش یابد و با عنایت به اینکه مجلس مرجع اصلی قانون گذاری است می‌توان بسترهای قانونی لازم برای این امر را مهیا ساخت.

معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: ظرفیت‌های مناسب و خوبی در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری، انرژی و گردشگری برای ارتقاء مناسبات ایران و الجزایر وجود دارد و علیرغم روابط خوب و برادرانه میان دوکشور تا رسیدن به سطح مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

امیری از سیاست های حکیمانه و مدبرانه الجزایر در قبال تحولات منطقه خاورمیانه از جمله سوریه،عراق، یمن و فلسطین تقدیر کرد و بر نقش مهم این کشور در برقراری ثبات در منطقه شمال آفریقا و مغرب غربی تاکید کرد.

معاون امور مجلس رییس جمهور افزود: کشورهای اسلامی در ارتباط با افراطی گری هایی که زاییده تفکر دشمنان اسلام است باید با تدبیر حرکت کنند. جمهوری اسلامی ایران خود از تروریسم ضربه خورده است و از آثار آن بر امنیت شهروندان و توسعه کاملا واقفیم به همین دلیل تاکید بر جلوگیری از خشونتگرایی و افراط گرایی داریم زیرا ما امت پیامبر رحمت و مهربانی هستیم که بنا را بر گفتگو و صلح می گذاریم.

وی گفت: متاسفانه عده ای در جهان اسلام به دنبال دو قطبی کردن هستند و به طرح موضوع شیعه و سنی پرداخته در صورتی که ما امت پیامبر هستیم و امتی واحد و امروز اولویت ما اتحاد و پرداختن به مشترکات است و مشترکات ما بسیار زیاد می باشد و تفاوت نظرات در قبال مشترکات ناچیز است.

امیری گفت: تاکید جمهوری اسلامی ایران بر روابط منطقی و مثبت با جهان است و خواسته های غیر منطقی برخی از قدرت های خارجی را نمی پذیریم ، نغض صریح قطعنامه الزام آور توسط یکی از اعضای ثابت شورای امنیت کم سابقه است و ادامه این روند غیر قانونی قطعا به ضرر همه اعضای جامعه بین الملل است.

در پایان امیری بر حمایت کشور دوست و برادر، الجزایر از جمهوری اسلامی ایران در راستای محکومیت و نغض تحرکات یکجانبه آمریکا سپاسگذاری کرد و اظهار امیدواری کرد این سفر منشاء تحولات گسترده در ارتقاء روابط دو کشور باشد.

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.