یک مقام مسئول خبر داد:

در آینده با کمبود مرغ روبه‌رو هستیم؟

صافی - یک مقام مسئول گفت: نرخ هر کیلو مرغ زنده ۸ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در غرفه های میادین‌۱۰ تا ۱۱ هزارتومان اعلام کرد.

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: هم اکنون نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۸۰۰ تا ۸ هزار، مرغ آماده به طبخ در غرفه های میادین میوه و تره بار ۱۰ تا ۱۱ هزار و در خرده فروشی ها بسته به مناطق مختلف از ۱۱ تا ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان متغیر است.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت جوجه یکروزه و نهاده های تولید، فروش با نرخ های پایین‌تر برای مرغدار صرفه اقتصادی ندارد.

یوسفی با اشاره به اینکه کمبودی در تولید وجود ندارد، براین اساس پیش بینی می شود که طی روزهای آتیقیمت مرغ در بازار نوسانی نداشته باشد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، ازدیاد تقاضا برای خرید مرغ ناشی از افزایش قیمت سایر مواد پروتئینی را یکی دیگر از دلایل گرانی مرغ در بازار اعلام کرد.

به گزارش گروه اقتصادی، امروز نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۱۱ هزار و ۵۰۰، ران‌مرغ بدون‌کمر ۱۲ هزار و ۵۰۰، سینه با کتف ۱۹ هزار، سینه بدون کتف ۲۰ هزار و فیله مرغ ۲۲ هزارتومان است.