جشنواره فیلم فجر؛

در هفتمین روز جشنواره فیلم فجر 1402 چه گذشت؟

صافی نیوز / هفتمین روز جشنواره فیلم فجر با شیرین زبانی های بازیگران کودکِ فیلم «کاپیتان» همراه بود، آن هم در روزی که وزیر نفت و ارشاد به جشنواره آمدند و «گل‌های باوارده» به اکران جشنواره نرسید

به گزارش صافی، هفتمین روز جشنواره فیلم فجر با شیرین زبانی های بازیگران کودکِ فیلم «کاپیتان» همراه بود، آن هم در روزی که وزیر نفت و ارشاد به جشنواره آمدند و «گل‌های باوارده» به اکران جشنواره نرسید.

هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر با «کاپیتان» محمد حمزه ای آغاز شد. فیلمی که اهالی رسانه را با خودش به فضای کودکان سرطانی برد. پژمان بازغی و پانته‌آ پناهی ها از بازیگران این فیلم‌اند.

سید صابر امامی تهیه‌کننده درباره فیلم گفت: فیلم سینمایی «کاپیتان» در پاسداشت مقام پاسداران عزیز کشورمان است. این فیلم با اینکه راجع به بچه‌های سرطانی است سراسر درباره امید و زندگی و انگیزه جدّی این بچه‌ها را برای آینده نشان می‌دهد. ما خیلی خوشحالیم یک کاری برای امید ساختیم.

گریه دارترین فیلم جشنواره چهل و یکم، بیشترین خنده را در نشست خبری از اهالی رسانه گرفت. نشست خبری فیلم سینمایی «کاپیتان» به لطف شیرین زبانی بازیگران خردسالش به شادترین نشست خبری این دوره تبدیل شد.

ارغوان شعبانی بازیگر خردسال فیلم به این نکته اشاره کرد که نقش من پروانه بود و خیلی از نقشم راضی بودم. اینکه از فیلم خیلی لذت بردم و فکر نمی‌کردم فیلمم آنقدر زیبا بشود. موقعی که بازی می‌کردم فکر نمی‌کردم آن‌قدر خوب بشود و مردم خوش‌شان بیاید.

اما سینمای ایران برای تولید آثار فاخر به کمک وزارتخانه‌ها، ارگان‌ها و سازمان‌ها نیاز دارد. از وزیر نفت پرسیدیم آیا قرار است مسیر حمایت از سینمای ایران، مثل «گل‌های باوارده» ادامه پیدا کند؟

در روزی که وزیر نفت به جشنواره آمد خبری از «گل‌های باوارده» نشد فیلم مهرداد خوشبخت قرار بود هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر برای اهالی رسانه به نمایش درآید، اما به دلیل مشکلات فنی این اتفاق نیفتاد. سخنگوی جشنواره فیلم فجر درباره اختلال فنی و اکران نشدنِ این فیلم توضیحاتی داد.

مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر توضیح داد: نسخه فیلم رسید کپی شد. البته دیرتر رسید. KDM که باید پخش می‌شد، برای سالن D آماده نشده بود. این به استودیویی بر می‌گشت که این آماده‌سازی در آنجا انجام داده بود. هرچه تلاش کردیم در استودیو این تلاش را کردند KDM مناسب سالن تهیه‌ کنند آماده نشد و در نهایت مجبور شدیم اکران را لغو کنیم.

انتهای پیام/